X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na świecie odnotowano już ponad 9 milionów zakażeń koronawirusem

22.06.2020 14:15
Szef Światowej Organizacji Zdrowia ostrzega, że pandemia koronawirusa nadal się nasila. Tedros Ghebreyesus, w trakcie wirtualnego forum zdrowia zorganizowanego przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, przestrzegał również, że skutki pandemii będą odczuwalne przez dziesięciolecia.
Audio
  • WHO ostrzega, że pandemia koronawirusa wciąż nasila się [POSŁUCHAJ]
Pandemia w Brazylii
Pandemia w BrazyliiPAP/EPA/Joedson Alves

Dyrektor generalny WHO mówił, że pandemia to coś więcej niż kryzys zdrowotny. "To kryzys gospodarczy, kryzys społeczny, a w wielu krajach również kryzys polityczny."

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o rekordowym globalnym dziennym przyroście nowych zakażeń koronawirusem. W niedzielę potwierdzono 183020 nowych przypadków patogenu. Wcześniejszy najwyższy dzienny przyrost zarejestrowano 18 czerwca - ponad 181 tysięcy przypadków.

Najwięcej nowych przypadków z ostatniej doby pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej - 116 tysięcy. Łącznie na całym świecie potwierdzono już ponad 9 milionów zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 461 tysięcy osób - informuje WHO. Prawie 4,5 miliona osób uznaje się za ozdrowieńców, czyli osoby, u których ustąpiły objawy choroby zakaźnej.

W sąsiadującym z Polską obwodzie lwowskim na Ukrainie ostatniej doby zdiagnozowano rekordową liczbę nowych zakażeń. Od kilkunastu dni na całej Ukrainie poziom diagnozowanych codziennie przypadków SARS-CoV-2 utrzymuje się na wysokim poziomie.

W ciągu ostatniej doby w obwodzie lwowskim wykryto rekordowe 200 nowych zakażeń wirusem. W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zakażeń do stolicy obwodu - Lwowa wyjechał minister ochrony zdrowia. Ogółem na Ukrainie zdiagnozowano 681 nowych przypadków SARS-CoV-2, przy czym wykonano ostatniej doby stosunkowo niewiele, bo niespełna 7 tysięcy testów. Wykazały one 133 nowe wyzdrowienia. Od początku trwania epidemii na Ukrainie zachorowało ponad 37 tysięcy osób, zmarło ponad 1000, z czego 10 w ciągu ostatniej doby.

W Brazylii liczba zgonów z powodu Covid-19 przekroczyła 50 tysięcy. W kraju potwierdzono już ponad milion przypadków koronawirusa. Ponad połowa osób chorych wyzdrowiała.

Mimo pandemii ministerstwo zdrowia publikuje zbiór wytycznych dotyczących bezpiecznego wznowienia działalności niektórych sektorów gospodarki. Tymczasem duży ruch na ulicach miast świadczy o powrocie do pracy wielu Brazylijczyków szczególnie tych pracujących na czarno, mimo że sytuacja pandemiczna w kraju wcale się nie poprawia. Wielu pracowników szczególnie tych pozbawionych opieki państwa by wyżywić siebie i rodzinę jest zmuszonych do wyjścia z domu i podjęcia pracy.

Znaczna część ofiar śmiertelnych Covid-19 w Brazylii to ubodzy, którzy często mają utrudniony dostęp do służby zdrowia i żyją w złych warunkach sanitarnych. Z powodu pandemii wskaźniki ubóstwa w Brazylii wrastają, a w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów bieda może dotknąć ponad 200 milionów osób.

IAR/PP