X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"NZS Pokolenie Przemian". Wystawa w 40. rocznicę powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów

09.07.2020 13:20
Multimedialna wystawa przygotowana we współpracy z IPN przedstawiająca  historię NZS-u pokazana zostanie w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Gdyni, Poznaniu i Wrocławiu.
Audio
  • "Wystawa "NZS - Pokolenie przemian". Z Damianem Kowalczykiem, koordynatorem Obchodów 40-lecia Niezależnego Zrzeszenia Studentów, rozmawia Ewa Plisiecka [posłuchaj]
Strajk okupacyjny na Uniwersytecie Warszawskim w 1989 roku
Strajk okupacyjny na Uniwersytecie Warszawskim w 1989 rokuPAP/Jan Bogacz

Ekspozycja "NZS Pokolenie Przemian 1980-2020" powstała w 40. rocznicę powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pokazano na niej archiwalne zdjęcia i dokumenty przedstawiają historię i współczesność ruchu powstałego w 1980 r.

Obchody 40-lecia NZS zainaugurował Bal Alumnów, który odbył się w lutym tego roku, jeszcze przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa.

W 1980 r. NZS był studenckim odpowiednikiem Solidarności. Władze PRL długo zwlekały z rejestracją organizacji. Dopiero w wyniku strajków studenckich, szczególnie w Łodzi, gdzie po najdłuższym w Europie studenckim strajku okupacyjnym podpisano tzw. porozumienie łódzkie, 17 lutego 1981 r. ówczesny rząd zgodził się na rejestrację. Pierwszym szefem NZS-u był Jarosław Guzy.

Z Damianem Kowalczykiem, koordynatorem Obchodów 40-lecia Niezależnego Zrzeszenia Studentów, rozmawia Ewa Plisiecka.