Polskie Radio
Section05
Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS)

Konferencja Forum Młodych NSZZ „Solidarność” „Młodzi w dialogu”

W czwartek zakończyła się konferencja Forum Młodych NSZZ „Solidarność” pod hasłem „Młodzi w Dialogu – Dialog o młodych”. Debata była realizowana we współpracy z pracodawcami, studentami, światem nauki. O konferencji mówiły w audycji Kapitał i Praca Ksenia Ulanowicz-Sienkiel z Komisji Młodych NSZZ „Solidarność” i Maria Cholewińska, przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Solidarność praca Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) Anna Grabowska

Apel poległych w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Na warszawskiej Starówce, pod tablicą upamiętniającą Grzegorza Przemyka, odbyło się w nocy z wtorku na środę spotkanie związane z 36. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Dawny komisariat MO na Jezuickiej, gdzie zamordowany został Przemyk, ma stać się stałym miejscem pamięci dla stanu wojennego. Pamięci bolesnej i wciąż żywej, o którą zapytaliśmy publicystów, historyków i politologów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan wojenny Grzegorz Przemyk Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS)

36 lat NZS. "Nazywaliśmy rzeczy po imieniu"

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Okazją była 36. rocznica zarejestrowania NZS przez komunistyczne władze, 17 lutego 1981 roku. Była to pierwsza taka organizacja w krajach bloku komunistycznego. O jej działalności mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Andrzej Anusz Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) Solidarność prezydent PRL