X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wiceminister zdrowia nie wyklucza powrotu części obostrzeń

02.08.2020 15:08
W Polsce zarejestrowano 548 zakażeń koronawirusem. W ciągu minionej doby zmarło 10 osób. Łączna liczba ofiar wzrosła do 1 731, a zakażeń do 46 tysięcy 894. Dotychczas wyzdrowiało 34 tysiące 709 chorych.
Wczasowicze wypoczywający na plaży w Kołobrzegu.
Wczasowicze wypoczywający na plaży w Kołobrzegu.PAP/Marcin Bielecki

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin zwrócił uwagę na lekceważenie wymogu noszenia maseczek. Podkreślił, że takie obrazki jak "potężne kolejki i osoba na osobie" budzą u niego jako lekarza wielki niepokój. - Dlatego jesteśmy w kontakcie ze służbą policji, inspektorem sanitarnym i strażą miejską, aby jednak bardziej zaostrzyć kontrole - mówił wiceszef resortu zdrowia. Zapowiedział, że jeżeli lekceważenie zaleceń sanitarnych będzie się powtarzało, "to trzeba będzie bardziej egzekwować [zachowanie obowiązujących zasad] za pomocą mandatów".

Waldemar Kraska nie wyklucza, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń zostaną wprowadzone ograniczenia. Jak mówił, są wakacje - "ludzie jakby chcą odreagować ten okres zamknięcia, zapominając o tym, że ten wirus jest, no i w całej Europie widzimy wzrost zakażeń". Wiceminister zdrowia dodał, że "być może będzie trzeba zrobić krok do tyłu i pewne obostrzenia kolejne wprowadzić".

W ciągu minionej doby najwięcej zakażeń odnotowano na Śląsku, w Małopolsce i w Wielkopolsce oraz na Mazowszu. W województwie śląskim potwierdzono 191 przypadków, w małopolskim - 76, w wielkopolskim 72, a w mazowieckim 71.
Na Pomorzu zarejestrowano 24 zakażenia, na Podkarpaciu - 23, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie po 16, w Łódzkiem - 13, w Kujawsko-Pomorskiem, Lubuskiem i na Podlasiu po 9, na Lubelszczyźnie - 7, w Warmińsko-Mazurskiem i Zachodniopomorskim po 5, a w Świętokrzyskiem - 2.

Osoby, które zmarły miały od 55 do 95 lat. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Na świecie w sumie odnotowano prawie 18 milionów 43 tysiące zakażeń koronawirusem. Zmarły 689 tysięcy 164 osoby. Wyzdrowiało prawie 11 milionów 341 tysięcy.

IAR/dad