X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kanał Nexta-Live i jego logotyp uznane na Białorusi za materiały ekstremistyczne

20.10.2020 16:01
Kanał Nexta-Live w Telegramie i jego logotyp zostały uznane we wtorek przez sąd w Mińsku za materiały ekstremistyczne, zawierające informacje z oznakami ekstremistycznej działalności - poinformowało biuro prasowe białoruskiego Sądu Najwyższego.
Audio
  • Białoruski kanał Nexta-Live w komunikatorze Telegram i jego logotyp zostały uznane przez sąd w Mińsku za materiały ekstremistyczne. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Marsz protestujących przeciwko wynikom wyborów na Białorusi, 18 października.
Marsz protestujących przeciwko wynikom wyborów na Białorusi, 18 października.PAP/EPA/STR

"Zgodnie z decyzją sądu centralnego rejonu Mińska z 20 października informacyjny kanał w komunikatorze Telegram - NEXTA-Live i logotyp NEXTA uznane zostały za materiały ekstremistyczne, zawierające informacje (nagrania, apele i publikacje zarówno od samej redakcji kanału, jak i jego subskrybentów) z oznakami ekstremistycznej działalności" - oznajmiło biuro prasowe, cytowane przez państwową agencję BiełTA.

Sąd dopatrzył się w działalności kanału oznak "organizacji i publicznych wezwań do przeprowadzenia masowych zamieszek" - dodano.

Ministerstwo informacji będzie zobowiązane do włączenia kanału Nexta-Live do listy materiałów ekstremistycznych, podjęcia działań w celu ograniczenia dostępu do zasobów informacyjnych, zawierających analogiczne nazwy oraz ograniczenia ich rozpowszechniania.

Decyzja sądu podlega natychmiastowemu wykonaniu - podkreślono. W sprawie tej zwrócił się do sądu główny zarząd do walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją MSW Białorusi.

Opozycyjny kanał Nexta-Live należy do przebywającego w Polsce białoruskiego blogera Sciapana Puciły. Kanał ma około dwóch milionów subskrybentów. Nexta-Live publikuje informacje dotyczące m.in. trwających na Białorusi protestów. Jak czytamy na kanale, decyzja nie dotyczy dwóch innych kanałów: informacyjnego kanału Nexta (ok. 900 tys. subskrybentów) i satyrycznego Luxta.


IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

W polskiej wsi na Syberii w tym roku nie będą uczyć polskiego. Brak nauczyciela

20.10.2020 12:08
W Wierszynie na Syberii nie będzie w tym roku lekcji języka polskiego. Po raz pierwszy od 30 lat w miejscowej szkole nie ma nauczyciela, który mógłby prowadzić zajęcia.

We Lwowie otwarto wystawę z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

20.10.2020 13:52
We Lwowskim Muzeum Historii Religii otwarto wystawę "On zmieniał świat" poświęconą 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Wystawa jest wspólnym projektem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Lwowskiego Muzeum Historii Religii oraz Lwowskiej Kurii Metropolitalnej Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie.

Zełenski: ci, którzy oddali Krym, poniosą odpowiedzialność

20.10.2020 15:28
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział we wtorek podczas dorocznego wystąpienia przed Radą Najwyższą (parlamentem), że osoby, które oddały Krym, poniosą odpowiedzialność. Dodał, że Ukraina poszukuje nowych instrumentów mających przywrócić jej terytoria.