X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska Fundacja Narodowa finansuje rehabilitacje dla kombatantów

12.11.2020 16:30
"Nie zapomnij o nas", Stowarzyszenie "Odra-Niemen" we współpracy z Polską Fundacją Narodową powołała Korpus Rehabilitacyjny dla Powstańców Warszawskich. Wielu z nich ma problemy z krążeniem oraz schorzenia spowodowane wielomiesięczną izolacją.
Audio
  • Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej doktor Marcin Zarzecki, podkreśla, że profesjonalna pomoc fizjoterapeutów oraz rehabilitantów jest w tym czasie niezbędna do utrzymania dobrego stanu zdrowia kombatantów (IAR)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneESB Professional / shutterstock

Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej doktor Marcin Zarzecki, podkreśla, że profesjonalna pomoc fizjoterapeutów oraz rehabilitantów jest w tym czasie niezbędna do utrzymania dobrego stanu zdrowia kombatantów. - Realizują tę pomoc wykwalifikowani oraz posiadający wszelakie uprawnienia rehabilitanci i fizjoterapeuci. Wszystkie działania odbywają się w przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Kombatanci, Bohaterowie Niepodległej, to częstokroć osoby niemobilne, nie mające kontaktu z rodzinami, wymagające stałej opieki medycznej i okołomedycznej. Dlatego ta opieka jest bardzo potrzebna - wyjaśnia doktor Marcin Zarzecki.

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej zachęca do włączenia się w akcję pomocową. Zaznacza, że Korpus Rehabilitacyjny dla Powstańców Warszawskich, to inicjatywa konieczna, moralna oraz patriotyczna. - Mamy moralny obowiązek współdziałać, mamy moralny obowiązek wykorzystywać swoje potencjały by służyć pomocą. Stąd bardzo serdecznie zapraszam przedstawicieli poszczególnych instytucji oraz fundacji, aby włączyły się w akcję związaną z rehabilitacją i fizjoterapią - zachęca doktor Marcin Zarzecki.

Korpus Rehabilitacyjny w pierwszym etapie otoczy opieką prawie 20 najbardziej potrzebujących kombatantów. Rehabilitanci będą regularnie testowani na obecność koronawirusa i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa będą dwa razy w tygodniu przeprowadzali zajęcia bezpośrednio w domach kombatantów. Polska Fundacja Narodowa przystąpiła wcześniej do odsłony akcji #ObiadyDlaBohaterów.

PFN udziela też wsparcia szpitalom jednoimiennym, Domom Pomocy Społecznej i organizacjom w walce z pandemią.

IAR/dad

Były ambasador USA w Polsce: Biden jest propolski, nazywają go "Joe Bidenski"

11.11.2020 18:00
Prezydent-elekt Joe Biden dobrze zna Polskę i polskie realia. Był w Polsce tyle razy, że zyskał przydomek "Joe Bidenski" - mówi Steve Mull, były ambasador USA w Warszawie. Jak dodaje, Biden będzie otwarcie mówił o demokratycznych wartościach.

Mateusz Morawiecki: szczepienie na koronawirusa będzie dobrowolne

12.11.2020 12:21
Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności; pracujemy już nad logistyką ich dystrybucji - poinformował w czwartkowym wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Ruszyła akcja "Polak z sercem" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

12.11.2020 14:39
Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i na Litwie otrzymają wsparcie od rodaków z kraju. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zainaugurowało akcję "Polak z sercem”, której celem jest pomoc w potrzebie Polakom mieszkającym za wschodnią granicą. Akcja odbywa się po raz trzeci. Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio dla Zagranicy.