X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wiasna: ponad 130 zatrzymanych podczas akcji protestu na Białorusi

29.11.2020 15:35
Podczas niedzielnych akcji protestu na Białorusi zatrzymano ponad 130 osób - wynika ze stale aktualizowanych danych centrum praw człowieka Wiasna. Wśród zatrzymanych jest członek opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Dzmitry Kruk.
Audio
  • Tysiące ludzi wzięło udział w opozycyjnych demonstracjach na Białorusi. W Mińsku na tak zwane "Marsze Sąsiadów" ludzie gromadzili się na osiedlowych placach, a następnie 20 kolumnami ruszyli głównymi ulicami swoich osiedli. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Oddziały OMON podczas interwencji
Oddziały OMON podczas interwencjiPAP/EPA/STR

W kilku dzielnicach Mińska i w innych miastach Białorusi mieszkańcy zebrali się w niedzielę na protesty odbywające się pod nazwą "marsz sąsiadów". Ludzie maszerują kolumnami i tworzą łańcuchy - podaje serwis Tut.by.

Obecnie na liście zatrzymanych udostępnionej przez Wiasnę figurują 134 nazwiska. Większość osób zatrzymano w Mińsku, ale zatrzymania przeprowadzono też m.in. w Grodnie, Witebsku i Borowlanach pod Mińskiem. Zgodnie z danymi Wiasny wśród zatrzymanych jest dwóch dziennikarzy.

Portal Tut.by informuje o użyciu przez funkcjonariuszy gazu łzawiącego wobec demonstrujących w Mińsku. Czytelnicy donoszą też o użyciu gazu przez zamaskowane osoby w Borowlanach. Tam według świadków użyto też granatu hukowego.

Na ulicy Żukowskiego w Mińsku funkcjonariusze przeszukują klatki schodowe, dzwonią domofonami i proszą o otwarcie drzwi wejściowych - relacjonuje serwis.

O zatrzymaniu Kruka poinformował rzecznik Rady Koordynacyjnej Anton Radniankou. Według wstępnych doniesień ekonomista został zatrzymany podczas akcji protestu w Mińsku. Jego słowa cytuje agencja Interfax-Zapad.

W Mińsku przez pewien czas odnotowywano problemy z łącznością przez internet mobilny i była zamknięta część stacji metra.

Przed demonstracją milicja w białoruskiej stolicy ustawiła metalowe ogrodzenia na Placu Październikowym w centrum, a pod administrację prezydenta zjechały samochody milicyjne i pojazdy z funkcjonariuszami struktur siłowych. Dodatkowe siły milicji rozmieszczono przed budynkiem rządu i w rejonie obelisku Mińsk - Miasto Bohater, gdzie w ostatnich miesiącach odbywały się protesty.

Na Białorusi od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia i potajemnego zaprzysiężenia Alaksandra Łukaszenki na prezydenta dochodzi regularnie do demonstracji przeciwko sfałszowaniu wyników wyborczych.


PAP/IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

USA: msza w intencji Andrzeja Pityńskiego i radnego Michaela Yuna

29.11.2020 13:00
Z inicjatywy Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych w sobotę w Jersey City odprawiono mszę św. w intencji nieżyjącego już twórcy monumentu Andrzeja Pityńskiego i radnego Michaela Younga, w trakcie której przypomniano o ich zasługach.

Muzeum Historii Polski wydało książkę o Henryku Gruberze

29.11.2020 10:44
"Henryk Gruber. Wspomnienia i uwagi" to najnowsza książka wydana przez Muzeum Historii Polski. Autobiografia jest świadectwem niezwykłych losów autora, i zarazem przynosi ciekawą narrację o odbudowie państwa w której brał czynny udział od pierwszych dni wolności od 1918 roku. Tom obejmuje lata 1892-1942.

Krzysztof Szczerski: Polska czeka na nowe propozycje Niemiec ws. budżetu

29.11.2020 12:51
Szef Gabinetu Prezydenta minister Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska czeka na nowe propozycje ws. unijnego budżetu ze strony Niemiec, które pełnią prezydencję w Unii Europejskiej. Polska i Węgry zagroziły wetem wobec projektu budżetu, kwestionując mechanizm powiązania wypłaty funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności. Według Polski i Węgier kryterium to jest nieprecyzyjne i może posłużyć do podejmowania decyzji motywowanych politycznie.

Rosyjskie media zapowiadają wznowienie budowy Nord Stream 2

29.11.2020 13:54
Rosja zamierza wznowić budowę gazociągu Nord Stream2 - podały rosyjskie i niemieckie media. Według radia Echo Moskwy oraz rozgłośni ARD, prace miałby się rozpocząć w grudniu. Układanie rur na dnie Bałtyku wstrzymano rok temu po tym, gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że nałożą sankcje na każdą firmę, która będzie uczestniczyła w tym projekcie.