Redakcja Polska

Ponad 500 tysięcy złotych przekazali Polacy Wenezuelczykom za pośrednictwem Caritas Polska

05.02.2021 15:20
550 tysięcy złotych przekazali Polacy Wenezuelczykom za pośrednictwem Caritas Polska. Rozpoczęta w ubiegłym roku akcja "Paczka dla Wenezueli" pozwoliła rozdać niemal 10 tysięcy paczek z takimi produktami jak olej, ryż, cukier, sól, makaron i mleko w proszku.
Potrzebujący obdarowani paczkami Caritasu
Potrzebujący obdarowani paczkami CaritasuŹródło: caritas.pl

"Od 2015 roku Wenezuela przeżywa potężny kryzys gospodarczy i humanitarny, a z kraju uciekło już około 5 milionów ludzi" - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska. - Najwięcej migrantów z Wenezueli przyjmuje departament Norte de Santander w Kolumbii. Ludzie żyją tam w tragicznych warunkach, w obozowiskach, namiotach. Problemem też jest koronawirus, dlatego staraliśmy się przekazywać też materiały dezynfekcyjne i sanitarne - dodaje.

🆘 GŁODNYCH NAKARMIĆ! 🍽 🇵🇱 Polacy przekazali ponad 550 tysięcy złotych na pierwszą edycję programu „Paczka dla...

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 4 lutego 2021

W ubiegłym roku 5 i pół tysiąca osób otrzymywało pomoc w ramach projektu realizowanego wspólnie przez Caritas Colombiana, Caritas Polska i innych partnerów.

W tym roku Caritas chce dystrybuować zarówno paczki z żywnością jak i vouchery na zakup żywności i środków higienicznych.

Akcję można wesprzeć na stronie www.caritas.pl/wenezuela.


PAP/dad

30 tysięcy żołnierzy weźmie udział w ćwiczeniach Defender Europe 2021

05.02.2021 15:40
Ponad 30 tys. żołnierzy z USA, krajów sojuszniczych i partnerskich weźmie udział w tegorocznym ćwiczeniu Defender Europe; odbędzie się ono na terenie 12 państw, od krajów bałtyckich po Afrykę – powiedział naczelny dowódca sił NATO w Europie (SACEUR) gen. Tod Wolters.

Studenci z Arabii Saudyjskiej absolwentami Akademii Marynarki Wojennej

05.02.2021 13:23
Po raz pierwszy w historii Akademii Marynarki Wojennej, 15 studentów z Arabii Saudyjskiej zostało absolwentami uczelni. W piątek, w Audytorium AMW odbyła się uroczystość z okazji ukończenia studiów pierwszego stopnia przez podchorążych z tego kraju.