X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: 6. rocznica zamordowania Borysa Niemcowa

27.02.2021 17:09
W sobotę mija 6 rocznica zamordowania Borysa Niemcowa. Lider rosyjskiej opozycji został zastrzelony w centrum Moskwy, obok murów Kremla. Od rana, w miejscu śmierci Moskwianie składają kwiaty. Hołd politykowi oddadzą także zagraniczni dyplomaci, w tym przedstawiciele polskiej ambasady.
Audio
  • Mija 6 rocznica zamordowania Borysa Niemcowa. Lider rosyjskiej opozycji został zastrzelony w centrum Moskwy, obok murów Kremla. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosjanie upamiętniają zabójstwo Borysa Niemcowa
Rosjanie upamiętniają zabójstwo Borysa Niemcowa Maciej Jastrzębski

Kule dosięgły Borysa Niemcowa przed północą 27 lutego 2015 r. Policja ujęła zamachowca i jego wspólników. Sąd skazał ich na wieloletni pobyt w łagrze.

Jednak, jak podkreślają krewni i przyjaciele opozycjonisty - do dziś nie wskazano kto był zleceniodawcą zabójstwa.

Działacze opozycji obarczają odpowiedzialnością za zamach prezydenta Rosji i jego otoczenie. W ich ocenie, to Władimir Putin swoimi wypowiedziami doprowadza do skłócenia Rosjan i podsyca nienawiść do tych, którzy mają inne zdanie, niż Kreml.

Niemcow, w latach 90. wicepremier Rosji, a później jeden z liderów opozycji antykremlowskiej został zamordowany 27 lutego 2015 roku; zginął od strzałów w plecy. Co roku w rocznicę zabójstwa organizowany jest pochód, a na Wielki Most Moskworecki przychodzą rzesze ludzi, by uczcić pamięć polityka.

Władze Moskwy odrzuciły niedawno zawiadomienie opozycji o przeprowadzeniu tegorocznego marszu. Merostwo powołało się na ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Niemcowa doprowadziło do skazania w 2017 roku pięciu mężczyzn, którzy - zdaniem śledczych - podjęli się zabójstwa polityka za pieniądze.

Za bezpośredniego zabójcę sąd uznał Zaura Dadajewa, skazanego na 20 lat kolonii karnej. Jego wspólnicy - jak sam Dadajew, pochodzący z Czeczenii - otrzymali wyroki od 11 do 19 lat pozbawienia wolności. Nikt z nich nie przyznał się do winy.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Borys Niemcow

Szef BBN: Polska i Rumunia mają do odegrania istotną rolę na flance wschodniej

27.02.2021 11:40
- Z należytej perspektywy widać, że bezpieczeństwo osi północ-południe jest niepodzielne. My jako dwa duże kraje wśród państw na tym pasie mamy do odegrania bardzo istotną rolę - powiedział Polskiej Agencji Prasowej szef BBN Paweł Soloch.

Iga Świątek wygrała turniej tenisowy w Adelajdzie

27.02.2021 10:40
Rozstawiona z "piątką" Iga Świątek wygrała turniej WTA w Adelajdzie, pokonując w finale szwajcarską tenisistkę Belindę Bencic (2.) 6:2, 6:2. 19-letnia Polka triumfowała już wcześniej w wielkoszlemowym French Open, ale teraz wywalczyła pierwszy tytuł w kobiecym cyklu.