X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy w Ugandzie rozbudują szpital dla chorych na COVID-19

24.07.2021 09:52
Polscy ratownicy zbudują oddział intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Ugandzie. Ma on służyć ratowaniu chorych na COVID-19. Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej od kilku dni jest w afrykańskim kraju. Poleciał tam na prośbę Światowej Organizacji Zdrowia.
Szczepienie przeciwko koronawirusowi - zdjęcie ilustracyjne
Szczepienie przeciwko koronawirusowi - zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/Ricardo Maldonado Rozo

Afryka jest obecnie kontynentem, na którym koronawirus w wariancie Delta rozprzestrzenia się najszybciej. Polscy ratownicy polecieli do Ugandy, by pomóc miejscowym lekarzom w opiece nad chorymi.

Szef Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk mówi, że wkrótce Polacy stworzą także oddział intensywnej terapii w jednym ze szpitali, bo takich oddziałów brakuje teraz najbardziej. "Naszym zadaniem jest zbudowanie oddziału intensywnej terapii w szpitalu w miejscowości Entebe, na przedmieściach Kampali. To będzie dopiero trzeci oddział intensywnej terapii w Ugandzie dla osób chorych na COVID-19" - dodaje Wojciech Wilk.

Polski zespół chce też podzielić się doświadczeniami z miejscowymi lekarzami.

Uganda jest siódmą misją Zespołu Ratunkowego PCPM od początku pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiąc Polacy pomagali w walce z pandemią we Włoszech, w Libanie, Etopii czy w Tadżykistanie.


IAR/dad

Białoruś: zainicjowano akcję masowej likwidacji organizacji pozarządowych

23.07.2021 14:14
Na Białorusi rozpoczęła się na masową skalę likwidacja organizacji pozarządowych. Miejscowe władze uważają, że jest ich zbyt wiele i szkodzą państwu.

Wiceszef MSZ: porozumienie USA i Niemiec ws. Nord Stream 2 to porażka jedności europejskiej

23.07.2021 15:00
Porozumienie Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie Nord Stream 2 to przede wszystkim porażka jedności europejskiej, to porażka Niemiec, które odpowiadają za decyzję o budowie gazociągu, decyzją rozbijają spójność europejską - uważa wiceszef MSZ Marcin Przydacz.