Polskie Radio
Section05
polska pomoc

Nagroda polskiego MSZ dla dominikanów na Ukrainie. "Angażują się w pomoc od pierwszych chwil wojny"

Nagrodę polskiego ministra spraw zagranicznych "Pro Dignitate Humana" w tym roku otrzymał prowadzony przez dominikanów Dom świętego Marcina w Fastowie w środkowej Ukrainie. - Od pierwszych chwil rosyjskiej agresji Dom świętego Marcina zaangażował się w pomoc humanitarną - podkreślił podczas wręczenia nagrody minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Kościół polska pomoc

Dyrektor Caritas Polska: świeca wigilijna daje możliwość pomocy dzieciakom przez cały rok

- Te środki, które są gromadzone ze świec w okresie adwentu, przeznaczane są później dla dzieci. To z tych środków mogą one w kolejnych miesiącach wyjechać na ferie czy na wakacje - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Ukraina pomoc religia katolicyzm Episkopat Polski wojna na Ukrainie społeczeństwo polska pomoc aktualności katolickie

Duma, ale i słowa goryczy pod adresem Brukseli. W PE raport dot. polskiej pomocy uchodźcom z Ukrainy

Mobilizacja narodu polskiego niosącego pomoc uchodźcom z Ukrainy była bezprecedensowa - mówili uczestnicy konferencji w Parlamencie Europejskim, podczas której zaprezentowano raport o działaniach Polski. O szczegółach brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy serwis wschodni Ukraina wojna 2022 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji polska pomoc ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski

Polska broń skuteczna w walce z dronami kamikadze. Ukraiński dowódca: dziękuję naszym braciom!

Siły ukraińskie w ciągu dwóch dni strąciły dziewięć wystrzelonych przez rosyjskie wojsko irańskich dronów bojowych, wykorzystując do tego przekazane przez Polskę uzbrojenie - poinformował naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Wałerij Załużny. "Dziękuję polskim braciom!" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni polska pomoc broń

"Sojusznik docenia nasze działania". Marcin Kulasek o wsparciu USA dla Polski

- Dobrze, że dostajemy 290 mln dolarów z USA, ponieważ jest to uhonorowanie za pomoc Polski dla Ukrainy i to cieszy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek, który jest też członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka polska pomoc uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Ameryka Stany Zjednoczone USA relacje polsko-amerykańskie

Prof. Konrad Raczkowski: to nie jest fala migracji, tylko uchodźstwo wojenne

- Polacy słusznie ruszyli do pomocy obywatelom Ukrainy, natomiast obecnie zbliżamy się do bardzo poważnego problemu. Aktywiści ukraińscy zaczynają żądać uznania języka ukraińskiego za drugi oficjalny język w Polsce - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ekonomista prof. Konrad Raczkowski z Centrum Gospodarki Światowej UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński POLSKA uchodźcy polska pomoc ekonomia społeczeństwo wojna na Ukrainie

Ambasador Ukrainy dziękuje Polakom. "Jesteśmy dumni z postawy naszych przyjaciół"

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy Ukraińcami i jesteśmy dumni z postawy naszych przyjaciół Polaków. Dzięki wsparciu Polski i innych sojuszników dziś możemy cieszyć się swoją niepodległością i codziennie przybliżać nasze wspólne zwycięstwo - oświadczył ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. Jak dodał, niepodległość jest wielką wartością, która nie jest dana raz na zawsze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina wojna 2022 Rosja społeczeństwo dyplomacja polska pomoc

ANALIZA Caritas Polska dla Ukrainy. Wsparcie szacowane na 140 mln zł

Olbrzymi wkład w pomoc dla Ukrainy ma po dziś dzień Caritas Polska. Organizacja zebrała dary, których wartość przekracza 140 mln zł. Ponadto Caritas zapewnia uchodźcom pomoc psychologiczną, wsparcie w edukacji czy znalezieniu zatrudnienia. Organizuje też akcje pomocowe dla ukraińskich dzieci. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół katolicki Ukraina uchodźcy pomoc wojna 2022 Caritas Polska Caritas polska pomoc