Polskie Radio
Section05
polska pomoc

Tysiąc subskrypcji w godzinę. Polacy pomogli w transmisji mszy świętej w Izraelu

Polscy internauci pomogli działającej w Izraelu wspólnocie katolików języka hebrajskiego. Dzięki subskrypcjom kanału na portalu YouTube można było zorganizować internetową transmisję niedzielnej mszy. Dla parafian jest to o tyle cenne, że mszy w języku hebrajskim w Izraelu jest zaledwie kilka.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Izrael Msza święta ŚWIAT polska pomoc aktualności katolickie Kościół wiara

Polska pomaga Sudańczykom. Głoduje tam około 7 milionów osób

Warta 43 tysiące żywność trafi dzięki pomocy z Polski do mieszkańców Sudanu Południowego. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej poinformowało o wysłaniu do Sudańczyków transportu specjalistycznej żywności. Zakupiono ją ze zbiórki wśród Polaków. Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, gdzie wiele osób mierzy się z głodem.
Zobacz więcej na temat:  Sudan Południowy Sudan Afryka ŚWIAT pomoc akcja charytatywna polska pomoc

Marianna Chlebowska: "Rodzina rodzinie" to ogromny projekt

- Caritas Polska od trzech lat prowadzi ogromny projekt o nazwie "Rodzina rodzinie". W tym czasie udało się zgromadzić ponad 50 mln zł darowizn od osób prywatnych. W tym roku zauważamy jednak lekki spadek zainteresowania - mówiła w "Poranku Dwójki" koordynatorka projektów zagranicznych organizacji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  koncert Caritas Polska polska pomoc Paweł Siwek opera KULTURA

"Do Polski dociera niewielu uchodźców z Bliskiego Wschodu"

12 tys. cudzoziemców złożyło w Polsce wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej w 2016 r. – Cały czas monitorujemy te sprawy, nie odnotowujemy dużego napływu cudzoziemców do Polski w procedurze uchodźczej. W porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej, to jest mała liczba – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Polskie Radio 24 polska pomoc Bliski Wschód imigranci w Europie Unia Europejska