Polskie Radio
Section05
polska pomoc

Polska pomoc dla szpitala w Mościskach na Ukrainie

Szpital miejski w Mościskach w obwodzie lwowskim na Ukrainie otrzymał nowy sprzęt medyczny. Dyrekcja szpitala zakupiła m.in. stół reanimacyjny, pulsoksymetr neonatalny, glukometry, maski do wentylacji płuc, komplety narzędzi operacyjnych. W ramach programu "Polska pomoc" ministerstwo spraw zagranicznych RP wydało na ten cel 28 tysięcy euro czyli ponad 125 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina polska pomoc Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polacy za granicą

Polska przekazała Macedonii Płn. 200 tys. szczepionek. "Potwierdzenie przyjaźni między narodami"

Podczas oficjalnej wizyty pary prezydenckiej w Skopje Polska przekazała Macedonii Północnej 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19. - Tylko przy pomocy i współpracy międzynarodowej możemy walczyć z tym niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus - mówiła przy tej okazji Agata Kornhauser-Duda.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa polska pomoc Macedonia Północna Agata Kornhauser-Duda pandemia koronawirus COVID-19 szczepionka szczepienia skopje

Polska pomoc dla Łotwy i Gruzji. Przekazano sprzęt medyczny i szczepionki przeciw COVID-19

Polska przekazała Łotwie sprzęt medyczny do walki z COVID-19 w związku z pogarszającą się w tym kraju sytuacją epidemiczną - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pomoc została przekazana w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Do Gruzji trafiło natomiast 468 tysięcy dawek szczepionek z Polski.
Zobacz więcej na temat:  polska pomoc COVID-19 POLSKA MSZ pandemia Łotwa Gruzja społeczeństwo szczepionka koronawirus sprzęt medyczny

Polscy strażacy pomagają Rumunii w walce z pandemią. Ratownicy z PSP wysłani na misję medyczną

Polscy strażacy pomagają Rumunom w walce z pandemią koronawirusa. Ratownicy medyczni z Państwowej Straży Pożarnej pracują w szpitalu uniwersyteckim i Narodowym Centrum Chorób zakaźnych w Bukareszcie na oddziałach intensywnej terapii, gdzie wspierają rumuńskich medyków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa koronawirus polska pomoc COVID-19 Rumunia pandemia ratownik medyczny straż pożarna

Polska pomoc dla Serbii. Wiceszef MSZ i wicemarszałek Sejmu przekazali 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19

Polska podarowała Serbii 200 tysięcy szczepionek firmy Moderna przeciwko COVID-19. Pomoc została przekazana podczas wizyty w Serbii wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej i wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczepionka szczepienia Europa Serbia polska pomoc pandemia koronawirus COVID-19 Małgorzata Gosiewska Szymon Szynkowski

"Wyraz solidarności z ważnym partnerem". 100 tys. dawek szczepionki na COVID-19 od Polski dla Egiptu

Polska przekazała Egiptowi ponad 100 tys. dawek szczepionki Astra Zeneca przeciw COVID-19. Transport wyleciał dziś z Warszawy do Kairu. Jak informuje polski MSZ, ta darowizna to wyraz solidarności w walce z pandemią z ważnym partnerem Polski w Afryce Północnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ COVID-19 polska pomoc Solidarność pandemia koronawirus szczepienia sars-cov-2 społeczeństwo

"Nie można powtórzyć tego, co stało się z Irakiem". Pomoc Kościołowi w Potrzebie wyśle transport do Libanu

- Na pokładzie samolotu będą m.in. leki oraz mleko w proszku. Pomoc jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację wielu mieszkańców Libanu spowodowaną wybuchem w Porcie w Bejrucie, trudnymi warunkami z powodu COVID-19 oraz niekorzystną sytuacją polityczną - podkreślił ksiądz profesor Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód pomoc Bejrut Liban wybuch Kościół polska pomoc POLSKA

Na Litwę dotarł polski transport z pomocą humanitarną w związku z nielegalną migracją

Na Litwę przybył w czwartek z Polski transport z pomocą humanitarną w związku z kryzysem migracyjnym na litewsko-białoruskiej granicy. - Polska w odpowiedzi na zgłoszone przez Litwę zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności przesyła kolejne materiały - przekazała w komunikacie ambasada RP w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  Litwa polska pomoc kryzys migracyjny