X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nielegalni imigranci na granicy z Ukrainą. Straż Graniczna zatrzymała osiem osób

14.09.2021 13:51
Sześciu Jemeńczyków i dwóch Somalijczyków, którzy pieszo przekroczyli granicę między Ukrainą a Polską, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia - poinformowała rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnetwitter.com/Straz_Graniczna

Jak zaznaczyła mjr Elżbieta Pikor, "celem ich nielegalnej wędrówki miały być kraje Europy Zachodniej". Cudzoziemców zatrzymano w górzystym i zalesionym rejonie w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu.

- Funkcjonariusze straży granicznej w Huwnikach, obserwując teren, zauważyli zmierzającą od strony Ukrainy grupę młodych osób. Wszyscy zostali zatrzymani. Wśród ośmiu cudzoziemców było dwóch Somalijczyków i sześciu obywateli Jemenu. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat - mówiła rzecznik.

W trakcie składanych wyjaśnień - dodała mjr Pikor - "przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy do Polski". - Wyjaśnili, że na Ukrainę dostali się legalnie. Stamtąd postanowili wspólnie udać się na zachód Europy. Pomocna miała być w tym nawigacja w telefonie. W czasie zatrzymania imigranci byli w dobrej kondycji fizycznej. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz pieniądze na dalszą podróż - zauważyła rzecznik.

Podkreśliła, że obecnie "trwają czynności związane z przekazaniem ich w drodze readmisji z powrotem na Ukrainę".

Od początku tego roku straż graniczna zatrzymała 165 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii i Somalii. Polskę traktowali jako punkt tranzytowy do krajów Europy Zachodniej.

W ocenie SG, w bieżącym roku presja migracyjna na Podkarpaciu utrzymuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych.


IAR/PAP/dad