Polskie Radio
Section05
imigranci w Europie

Pakt migracyjny. Liberadzki: UE potrzebuje siły roboczej

- Mamy dylemat, który polega na tym, że są niekontrolowane napływy migrantów, ale równocześnie Unia Europejska, w tym także Polska, potrzebuje zewnętrznej siły roboczej. Lepiej, że wprowadzimy to w ramach wspólnoty, niż wydajemy sami wizy wjazdowe do Polski gdzieś tam na straganach, czego doświadczaliśmy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki, europoseł (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bogusław Liberadzki lewica migracja imigranci w Europie Parlament Europejski

POLSKIE RADIO 24 Afera wizowa. Sowa: realne zagrożenie dla bezpieczeństwa

- Jest szerszy wymiar prac komisji, chodzi o wyciągnięcie wniosków, tak by administracja w przyszłości nie popełniała takich błędów. Prokuratura nie będzie zajmowała się tym, że sto tysięcy osób wjechało do Polski i innych krajów UE na wizy humanitarne w ramach programu Poland Business Harbour, którego rząd nigdy nie przyjął - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sowa (KO), wiceszef komisji śledczej ds. afery wizowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński komisja śledcza imigranci w Europie Marek Sowa Ewa Wasążnik wizy

Polskie Radio 24 Nielegalni migranci w Polsce? Gosiewska: możemy się tego spodziewać

- Jeśli wybory do Parlamentu Europejskiego nie zmienią znacząco jego składu, to w połowie roku możemy się spodziewać nielegalnych migrantów w Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Małgorzata Gosiewska. Podkreśliła również, że migranci nie chcą osiedlać się w naszym kraju, ale w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka migracja Polska w Unii Europejskiej Małgorzata Gosiewska imigranci w Europie

POLSKIE RADIO 24 Pakt migracyjny. "Sprzeciw Polski i Węgier nie wystarczy"

- Sprzeciw Polski i Węgier nie wystarczy, aby zablokować pakt migracyjny. Będzie jeszcze potrzebne porozumienie z innymi krajami. Premier Donald Tusk twierdzi, że rozmawiał z przedstawicielami innych państw i jest duża szansa, że uda się zebrać blokującą mniejszość - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Krzysztoszek, dziennikarka portalu Euractiv. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT migracja Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej imigranci w Europie

Pakt migracyjny. PiS zapowiada sprzeciw "swoich" samorządów

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że nie przyjmie migrantów w samorządach, gdzie sprawuje władzę. Parlament Europejski zaakceptował wczoraj pakt migracyjny. Mariusz Błaszczak z PiS Błaszczak ocenił, że "pakt migracyjny stanowi katastrofę dla Polski, jeśli zostanie przyjęty w dalszym procesie".
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska migracja Parlament Europejski polityka imigranci w Europie POLSKA Mariusz Błaszczak Polska w Unii Europejskiej

Rusza Etnoliga. Zagrają warszawiacy z całego świata

Na warszawskich Bielanach odbędzie się wielokulturowy turniej piłki nożnej drużyn mieszanych. Sport jest w tym przypadku tylko sposobem na integrację i językiem, który wszyscy rozumieją. - Jedna z drużyn składa się z zawodników reprezentujących 16 różnych narodów - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Jarymowicz, pomysłodawca i koordynator Etnoligi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa imigranci w Europie społeczeństwo inne dyscypliny

Pakt migracyjny. Premier Tusk zabrał głos ws. renegocjacji

- Unia Europejska jako całość musi być mentalnie gotowa do walki o bezpieczeństwo naszych granic i terytorium - powiedział premier Donald Tusk w rozmowie z prasą. Podkreślił, że pakt migracyjny nie jest adekwatną odpowiedzią na problemy w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Rząd Donalda Tuska kryzys migracyjny Unia Europejska imigranci w Europie migracja bezpieczeństwo granica wojna hybrydowa Rosja Białoruś straż graniczna