Polskie Radio
Section05
imigranci w Europie

Atak hybrydowy Białorusi. Wysyła nielegalnych migrantów na granicę z Ukrainą

Białoruś wysyła na granicę z Ukrainą nielegalnych migrantów, głównie z Pakistanu i Iranu, próbując w ten sposób rozpoznać możliwości reagowania strony ukraińskiej - ostrzegają ukraińskie władze. Analogiczną taktykę Białoruś stosuje również w działaniach hybrydowych na granicy z Łotwą - dodano.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Ukraina Europa migracja imigranci w Europie wojna hybrydowa ŚWIAT

Kilkunastu aresztowanych i ranni policjanci. Bilans zamieszek po meczu Maroka z Belgią

Do zamieszek i starć ze służbami porządkowymi doszło w niedzielę po południu i wieczorem w stolicy Belgii, Brukseli, oraz trzech miastach Holandii po meczu Maroka z Belgią na mistrzostwach świata w Katarze. W Holandii rannych zostało dwóch mundurowych, zaś po zamieszkach kilkanaście osób trafiło do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Belgia zamieszki imigranci w Europie

Skandaliczny wpis dziennikarza TOK FM ws. funkcjonariuszy Straży Granicznej. Rusza proces Piotra Maślaka

O godz. 10 w podlaskiej Sokółce miał ruszyć proces dziennikarza TOK FM Piotra Maślaka oskarżonego o zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformował dziennikarz we wpisie na Twitterze. W sierpniu minionego roku Maślak porównał strażników granicznych do SS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna imigranci w Europie imigracja

Migranci nadal atakują polską granicę. Biernat: to podtrzymywanie presji

Nie ustają próby przekroczenia przez migrantów polskiej granicy od strony Białorusi. - Myślę, że jest to przede wszystkim podtrzymywanie presji. (..) Białoruskie władze nie bronią tych terenów od swojej strony przed i pomagają cudzoziemcom, na co są różne dowody - skomentował w Polskim Radiu 24 Jakub Biernat (Biełsat TV).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Białoruś imigranci w Europie granica wojna na Ukrainie Władimir Putin

Niemiecka polityk krytykuje ochronę polskich granic. Kwiecień: zaproszenie migrantów doprowadziło już do wielu nieszczęść

Wiceprzewodnicząca Bundestagu Katrin Goering-Eckardt skrytykowała zawracanie migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jak skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Kwiecień (PiS), "bezmyślne i bezrefleksyjne zaproszenie migrantów doprowadziło już do wielu nieszczęść na terenie całej Europy". Gościem audycji był także Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Niemcy granica imigranci w Europie

"Musimy być przygotowani". Wiceszef MON o powodach budowy zapory na granicy z Rosją

- Nie chcemy zostać postawieni przed faktem dokonanym, że nagle pojawią się setki migrantów, którzy będą szturmować naszą granicę z Rosją. Musimy być przygotowani - właśnie dlatego prowadzimy działania zapobiegawcze - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Wojciech Skurkiewicz MON granica Rosja imigranci w Europie obwód kaliningradzki służby i bezpieczeństwo

Zapora na granicy z Rosją pomoże też UE. Rząd ostrzega przed scenariuszem białoruskim

- Celem budowy zapory na granicy z Obwodem Kaliningradzkim jest jak najlepsza ochrona zewnętrznych granic Unii Europejskiej - powiedział w środę minister spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński nie wykluczył, że na granicy z Rosją może być realizowany taki sam scenariusz, jak wcześniej na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja granica służby i bezpieczeństwo MSWiA imigranci w Europie Mariusz Kamiński

Rusza budowa zapory. Kmdr Dura zwraca uwagę na granicę morską. "Rosja ma większe możliwości"

- Rosja ma większe możliwości niż Mińsk - z Białorusią graniczymy za pomocą drogi lądowej, którą można technicznie chronić. Natomiast w przypadku Rosji jest o tyle trudno, że dzielimy też z nią granicę morską. (..) Należy zabezpieczyć rejon Zalewu Wiślanego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 komandor Maksymilian Dura.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA granica Rosja imigranci w Europie obwód kaliningradzki służby i bezpieczeństwo

TYLKO U NAS "Wpisuje się na stałe w zdolności obronne". Ekspert o budowie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim

Szef MON zapowiedział, że jeszcze dziś ruszą prace nad budową zapory wzdłuż granicy z obwodem kaliningradzkim. Jak wyjaśnił, decyzja ma bezpośredni związek z uruchomieniem lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. - Mamy do czynienia z nową sytuacją na granicy, z nowymi wyzwaniami dla bezpieczeństwa i do tego potrzeba się dostosować - mówi dr Jacek Raubo, specjalista w zakresie bezpieczeństwa i obronności, analityk Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie obwód kaliningradzki Ministerstwo Obrony Narodowej Jacek Raubo

Powstanie zapora na granicy z Rosją. Siewiereniuk-Maciorowska: to wzmocni bezpieczeństwo naszego kraju

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział budowę zapory na granicy polsko-rosyjskiej. Kwestię tę skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 publicystka Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. Jak podkreśliła, zapora powstanie z kilku powodów, a głównym z nich jest bezpieczeństwo naszego kraju i obywateli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA granica Rosja imigranci w Europie obwód kaliningradzki

"Wymuszanie masowej migracji jest środkiem politycznego nacisku". Publicyści o budowie zapory na granicy z Rosją

Jak zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, powstanie zapora na granicy polsko-rosyjskiej. Dodał, że prace rozpoczną się jeszcze w środę. Do tej kwestii odnieśli się na antenie Polskiego Radia 24 publicyści - Bogumił Łoziński, Bartosz Brzyski oraz Piotr Grzybowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA granica Rosja imigranci w Europie obwód kaliningradzki MON

Będzie zapora na granicy Polski z Rosją. Szef MON: prace ruszą jeszcze dziś

- Zwiększy się bezpieczeństwo na granicy Polski z Rosją poprzez uszczelnienie tej granicy - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.- Już dziś rozpoczną się prace, podjęte przez saperów, przez żołnierzy Wojska Polskiego, w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim - podreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej MON granica Rosja imigranci w Europie obwód kaliningradzki infografika regiony warmińsko-mazurskie