X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Moskwa: incydent w Memoriale podczas projekcji filmu o Wielkim Głodzie

15.10.2021 08:11
Rosyjscy obrońcy praw człowieka są oburzeni wczorajszymi zajściami w moskiewskiej siedzibie stowarzyszenia "Memoriał". W trakcie wieczornego pokazu filmu Agnieszki Holland o Wielkim Głodzie na Ukrainie - Obywatel Jones, do sali projekcyjnej wtargnęło kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy krzyczeli do zgromadzonych: "wynocha z Rosji", "swołocze" i "faszyści".
Audio
  • Rosyjscy obrońcy praw człowieka oburzeni zajściami w Memoriale. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Kadr z filmu Obywatel Jones
Kadr z filmu "Obywatel Jones"Robert Pałka/Kino Świat

Współorganizatorem prezentacji filmu był Instytut Polski w Moskwie. Na sali przebywał dyrektor placówki Piotr Skwieciński. To nie pierwszy przypadek w Rosji, gdy zamaskowani chuligani usiłują nie dopuścić do prezentacji wystaw, książek, czy filmów poświęconych stalinowskim zbrodniom.

Świadkowie zajścia opowiadają, że napastnicy wbiegli do sali projekcyjnej i krzyknęli do zgromadzonych, aby położyli się na podłodze. Obrzucając uczestników prezentacji obelgami, zamaskowani mężczyźni krzyczeli, że w Rosji nie ma miejsca dla "zagranicznych agentów". Stowarzyszenie "Memoriał" za dokumentowanie łamania w Rosji praw człowieka i wolności obywatelskich oraz badanie stalinowskich zbrodni zostało napiętnowane przez rosyjskie władze takim określeniem. Zgodnie z prawem musi w ten sposób oznaczać wszystkie swoje publikacje. Za brak odpowiedniej adnotacji "Memoriał" był już wielokrotnie karany wysokimi grzywnami.

Z relacji świadków wczorajszego zdarzenia wynika, że organizatorom udało się zatrzymać trzech sprawców i przekazać ich policji.

Stowarzyszenie "Memoriał" podkreśla, że film Agnieszki Holland ma akredytację rosyjskiego Ministerstwa Kultury, a sama projekcja odbywała się zgodnie z rosyjskimi przepisami.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Wielki Głód Memoriał

Polska organizuje Szczyt Cyfrowy ONZ. "To będzie najważniejsze wydarzenie branży"

14.10.2021 16:44
W grudniu w Katowicach Polska zorganizuje Szczyt Cyfrowy ONZ. - Wydarzenie będzie poświęcone zarządzaniu internetem i przyszłości świata cyfrowego - poinformował minister Krzysztof Szubert, który jest pełnomocnikiem do spraw tego szczytu. Spotkanie potrwa od 6 do 10 grudnia.

Zamieszki w Bejrucie. MSZ apeluje do Polaków w stolicy Libanu o ostrożność

14.10.2021 17:42
W związku z gwałtownymi zamieszkami w południowo-wschodnich dzielnicach Bejrutu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do osób przebywających w tym rejonie o pozostanie w miejscu zamieszkania i unikania zgromadzeń.