X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska organizuje Szczyt Cyfrowy ONZ. "To będzie najważniejsze wydarzenie branży"

14.10.2021 16:44
W grudniu w Katowicach Polska zorganizuje Szczyt Cyfrowy ONZ. - Wydarzenie będzie poświęcone zarządzaniu internetem i przyszłości świata cyfrowego - poinformował minister Krzysztof Szubert, który jest pełnomocnikiem do spraw tego szczytu. Spotkanie potrwa od 6 do 10 grudnia.
Audio
  • "To będzie najważniejsze wydarzenie branży cyfrowej w tym roku" - podkreślił minister Krzysztof Szubert (IAR)
Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego IGF 2021 Krzysztof Szubert podczas konferencji prasowej w KPRM w Warszawie
Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego IGF 2021 Krzysztof Szubert podczas konferencji prasowej w KPRM w WarszawiePAP/Rafał Guz

- To będzie najważniejsze wydarzenie branży cyfrowej w tym roku - podkreślił minister Krzysztof Szubert. Tematem przewodnim szczytu, który zaproponowała Polska, będzie "internet united", czyli internet dostępny dla wszystkich, powszechny.

W agendzie szczytu, która została już zaakceptowana przez ONZ, jest w sumie siedem obszarów tematycznych. Wśród nich są zagadnienia związane ze swobodnym dostępem do sieci, bezpieczeństwo systemów informatycznych, zrównoważony rozwój gospodarczy i prawa człowieka w kontekście postępującej cyfryzacji Minister Krzysztof Szubert dodał, że na szczycie będzie pięć tak zwanych grup interesariuszy: administracja, środowiska biznesowe, środowiska naukowe, organizacje technologiczne oraz pozarządowe. Każda z nich zgodnie z wytycznymi ONZ będzie równoprawnym uczestnikiem wydarzenia.

W szczycie mają wziąć udział między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz sekretarz generalny ONZ i ministrowie odpowiedzialni za cyfryzację z całego świata.

Szczyt Cyfrowy ONZ odbędzie się po raz szesnasty. W kolejnych latach będą to wydarzenie organizować m.in. Japonia i Rosja.


IAR/dad

Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na spotkaniu szefów MSZ w Luksemburgu

13.10.2021 17:25
Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na poniedziałkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że potwierdził to dziś ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich. Z relacji dyplomatów wynika, że przedstawił on najnowsze dane o zwiększonej presji migracyjnej ze strony białoruskiego reżimu.

Stanisław Żaryn: widzimy zaangażowanie Rosji w kryzys migracyjny na granicy

14.10.2021 10:00
- Widzimy zaangażowanie rosyjskie w kryzys na granicy z Białorusią, chociaż Rosji zależy, żeby jej z tym nie łączyć - powiedział  Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem Polska, umacniając granicę z Białorusią, daje sygnał, że destabilizacja naszego kraju się nie uda.

Minister Paweł Jabłoński w "Le Figaro": kryzys Polska - Bruksela, to kluczowy moment w historii UE

14.10.2021 12:45
Kryzys Polska -Bruksela, dotyczące reformy sądownictwa, ma motywacje polityczne; KE blokując fundusze dla Polski, działa bezprawnie; jeśli nie zatrzymamy tego dryfu, Komisja będzie mogła działać tak, jak uzna za stosowne, pomimo traktatów; to kluczowy moment w historii Unii Europejskiej – oświadczył wiceszef polskiego MSZ Paweł Jabłoński w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro".