Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Cyfryzacji

Do 1 października firmy pośredniczące w przewozie osób muszą przeprowadzić weryfikację kierowców

Do 1 października wszystkie firmy pośredniczące w przewozie osób muszą przeprowadzić weryfikację wszystkich kierowców, którym zlecają przewozy, a których zatrudnili przed wejściem w życie nowych przepisów - poinformował w środę resort cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców autobus kierowca kierowcy Ministerstwo Cyfryzacji drogi bezpieczeństwo na drodze

Laptopy dla czwartoklasistów. Minister Cieszyński: do końca września trafią do szkół, to realny termin

- Rozstrzygnęliśmy już wszystkie obszary przetargowe w całej Polsce, to oznacza, że wiemy, jaki sprzęt trafi do każdej polskiej szkoły, każdej polskiej gminy - powiedział minister cyfryzacji. Janusz Cieszyński odniósł się w ten sposób do akcji wręczania laptopów uczniom klas czwartych w szkołach podstawowych. Dodał, że realne jest, by uczniowie otrzymali komputery do końca września.
Zobacz więcej na temat:  szkoła podstawowa edukacja POLSKA laptop Janusz Cieszyński Ministerstwo Cyfryzacji GOSPODARKA

Dofinansowanie na lepszy dostęp do szybkiego internetu. Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło szczegóły

"Od 4 września do 4 października będzie trwał nabór wniosków na dofinansowanie budowy dostępu do szybkiego internetu w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Na ten cel przeznaczyliśmy prawie 1,5 mld zł" - przekazało Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA internet technologie www pieniądze dofinansowanie Ministerstwo Cyfryzacji infrastruktura infratsruktura IT

Kolejne "białe kruki" dostępne bezpłatnie. Zbiory Książnicy Podlaskiej na rządowej stronie

Ponad 500 lat temu w Paryżu wydano godzinki - modlitwę do Najświętszej Marii Panny. Bogato zdobiona karta starodruku przedstawia zasypiającą Matkę Boską i fragment psalmu. Od zeszłego roku starodruk należy do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Teraz dostępny jest bezpłatnie w zbiorach kronika.gov.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Ministerstwo Cyfryzacji KULTURA zbiory biblioteka

Młodzi za kółkiem muszą być kontrolowani?

- Może wypadków z udziałem niedoświadczonych kierowców byłoby mniej, gdyby rząd zadbał o wdrożenie przepisów, które już dawno zostały uchwalone – podkreśla środowa "Rzeczpospolita". W dzienniku zwrócono uwagę, że coraz więcej tragicznych wypadków drogowych powodują najmłodsi stażem kierowcy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców wypadek kierowcy kierowca samochody bezpieczeństwo na drodze policja Ministerstwo Cyfryzacji ministerstwo infrastruktury

Barbiemania. Ministerstwo ostrzega przed robiącą furorę aplikacją. "Duże zagrożenie"

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed aplikacją, która przerabia nasze zdjęcia w Barbie albo Kena. "W sieci dostępne są dwie aplikacje: barbieselfie.ai i bairbie.me - obie stanowią duże zagrożenie dla naszych danych" - podkreślił resort cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Cyfryzacji aplikacje aplikacje mobilne aplikacje internetowe internet bezpieczeństwo bezpieczeństwo w sieci

PR24 Minister cyfryzacji: Polska jest zagrożona cyberatakami na równi z Ukrainą

- Gdy rozpocznie się kampania wyborcza, będziemy mieli narzędzia, których nigdy wcześniej nie było, aby mierzyć się z ewentualną falą dezinformacji. Jest wysoce prawdopodobne, że ona nadejdzie. Z raportu firmy Microsoft wynika, że pod względem zagrożenia cyberatakami Polska jest praktycznie na równi z Ukrainą - mówił w Polskim Radiu 24 minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce Ministerstwo Cyfryzacji POLSKA cyberprzestępczość Rosja mObywatel służby i bezpieczeństwo

Blisko 2 mld zł dla samorządów na wsparcie cyberbezpieczeństwa. Do kiedy złożyć wniosek?

- Do gmin, powiatów i województw trafi prawie 1,9 mld zł, z czego 1,5 mld zł będzie pochodzić ze środków programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 - poinformował minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo Ministerstwo Cyfryzacji społeczeństwo samorząd it POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne

Minister Cieszyński o aplikacji mObywatel: wkrótce liczba użytkowników tej platformy przekroczy milion

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński wyjaśnił, że problemy z aktywacją aplikacji mObywatel wynikały z dużego zainteresowania tym produktem. Szef resortu wyjaśnił, że zostały już rozwiązane i wyraził przekonanie, że już wkrótce liczba użytkowników tej platformy przekroczy 1 milion.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Cyfryzacji Janusz Cieszyński mObywatel