X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nowe zasady przybywania do Zjednoczonego Królestwa od wtorku

28.11.2021 11:40
Jest data obowiązywania nowych zasad przybywania do Zjednoczonego Królestwa. Ostrzejsze reguły wchodzą w życie od wtorku. Zamiast testu antygenowego, po przybyciu trzeba będzie wykonać test PCR. Do momentu uzyskania negatywnego rezultatu trzeba będzie pozostać w domowej kwarantannie.
Londyńskie metro. Zdjęcie ilustracyjne.
Londyńskie metro. Zdjęcie ilustracyjne. Shutterstock/Nelson Antoine

Test PCR nadal wykonuje się najpóźniej w drugim dniu pobytu, przy czym sam dzień przybycia do kraju liczy się jako "dzień zero". Test wysyła się potem pocztą do laboratorium. Dotyczy to tylko zaszczepionych.

Niezaszczepieni nadal muszą stosować się do ostrzejszych przepisów: zrobić dwa testy PCR i przejść dziesięciodniową kwarantannę.

Premier Boris Johnson ogłosił reguły wczoraj, ale powstało zamieszanie, bo rząd nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy wchodzą one w życie.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus Wielka Brytania

Nowy wariant koronawirusa. Europa wstrzymuje loty z RPA

27.11.2021 11:59
Unia Europejska wstrzymała loty z Republiki Południowej Afryki. To właśnie tam wykryto nowy, prawdopodobnie znacznie bardziej agresywny wariant koronawirusa. Eksperci twierdzą jednak, że jest już za późno, by powstrzymać roznoszenie się patogenu po świecie.

Prawie 2,4 mln osób w Polsce przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

27.11.2021 13:08
W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 2 mln 375 tys. 244 osoby – podano w sobotę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi prawie 41,4 mln, w pełni zaszczepionych jest blisko 20,4 mln obywateli.