Polskie Radio
Section05
szczepienia

Coraz więcej wymaganych zaświadczeń o szczepieniach ochronnych u dzieci

- Do tej pory było tak, że żłobki i przedszkola nie wymagały zaświadczeń o szczepieniach, ale życie i uwarunkowania się zmieniają i słyszymy, że coraz więcej samorządów podejmuje decyzję, żeby takie zaświadczenia były wymagane - mówiła w "Czterech porach roku" Izabela Kucharska, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. 
Zobacz więcej na temat:  Główny Inspektor Sanitarny dzieci szczepienia społeczeństwo zdrowie przedszkole Roman Czejarek Agnieszka Kunikowska Małgorzata Głogowska

Zastępca GIS: w Polsce nie ma przypadku koronawirusa

- Mieliśmy przypadek pasażera samolotu, który miał podwyższoną temperaturę i objawy związane z niepokojem. Od razu trafił do szpitala na oddział zakaźny. Okazało się, że stres związany z wielogodzinnym lotem z Chin spowodował, że źle się poczuł. Koronawirus został u niego wykluczony - mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Kucharska, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus zdrowie Chiny grypa szczepienia szczepionka GIS

Zachorowanie na odrę w Polsce rośnie. I będzie rosło

- Zachorowanie na odrę w Polsce rośnie i będzie rosło. Na koniec 2018 roku potwierdziliśmy 340 przypadków. Ostatni raport z 30 kwietnia 2019 roku wskazuje już na 808 przypadków zachorowań tylko przez cztery miesiące. Nie było tak od wielu lat – poinformowała w audycji dr Jolanta Rybczyńska z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka choroba STYL ŻYCIA zdrowie i dieta zdrowie szczepienia szczepionka