Polskie Radio
Section05
szczepienia

"Darmowa i dobrowolna". Premier Mateusz Morawiecki o szczepionce HPV

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej w ministerstwie zdrowia oświadczył, że "wdrażamy dzisiaj to, co zapowiedzieliśmy, to co obiecaliśmy". - Darmową, dobrowolną szczepionkę HPV - przekazał. - Dla nas zdrowie nie jest i nie może być towarem, zdrowie jest wartością bezcenną - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie szczepionka POLSKA służba zdrowia medycyna szczepienia Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Lobbysta pozwał von der Leyen i chce ujawnienia jej korespondencji z Pfizerem. Chodzi o kontrakty szczepionkowe

Belgijski lobbysta złożył skargę przeciwko przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen przed belgijskim sądem. Domaga się uchylenia jej immunitetu i zbadania wiadomości tekstowych wymienianych przez nią z dyrektorem generalnym firmy Pfizera, Albertem Bourlą - informuje Euractiv.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Pfizer koronawirus szczepienia Ursula von der Leyen Komisja Europejska

Szczepionki na COVID-19. Polska i cztery inne kraje apelują do KE ws. renegocjacji umów z Pfizerem

Polska, Bułgaria, Litwa i Węgry zaapelowały do Komisji Europejskiej o renegocjacje umów z firmą Pfizer na dostawy szczepionek przeciw wirusowi COVID-19. Wspólne oświadczenie podpisali w Brukseli ministrowie zdrowia Polski, Bułgarii i Litwy, oraz minister spraw wewnętrznych Węgier odpowiedzialny za sprawy zdrowia. Poprawa sytuacji epidemicznej spowodowała, że w magazynach wielu państw pojawiły się nadwyżki niewykorzystanych preparatów.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 POLSKA Pfizer szczepienia pandemia