X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjskie samoloty wywożą z Kazachstanu żołnierzy Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym

16.01.2022 11:46
Dziesięć rosyjskich samolotów IŁ-76 wywiozło z Kazachstanu kolejne oddziały żołnierzy poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Jak podało radio Echo Moskwy, w niedzielę z kazachstańskiego miasta Ałmaty wyleciało 19 rosyjskich maszyn, z żołnierzami i ciężkim sprzętem wojskowym na pokładzie.
Audio
  • Rosyjskie samoloty wywożą z Kazachstanu żołnierzy Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosyjscy żołnierze w Kazachstanie
Rosyjscy żołnierze w KazachstaniePAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT

W Kazachstanie na początku stycznia wybuchły zamieszki. Prezydent tego kraju Kasym-Żomart Tokajew wezwał na pomoc sojuszników z ODKB. Przez tydzień ponad 2,5 tysiąca żołnierzy z: Rosji, Białorusi, Armenii, Kirgistanu i Tadżykistanu ochraniało lotniska, misje dyplomatyczne i budynki rządowe.

Wyprowadzanie wojsk Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym rozpoczęło się w nocy z 12 na 13 stycznia.

Analitycy wojskowi zwracają uwagę, że oddziały szybkiego reagowania stworzone pod przewodnictwem Rosji przez państwa wcześniej wchodzące w skład Związku Radzieckiego mogą być wykorzystywane do tłumienia protestów, które zagrożą utrzymaniu władzy przez lokalne elity.

Według kazachstańskiej prokuratury, w zamieszkach zginęło 225 osób, a ponad 4,5 tysiąca zostało rannych. Demonstranci zdemolowali część budynków rządowych i sklepy. Do aresztów trafiło kilkanaście tysięcy osób, w tym niezależni dziennikarze i obrońcy praw człowieka.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Kazachstan

Wiceszef MSZ: ryzyko inwazji na Ukrainę ze strony Rosji jest poważne

15.01.2022 14:19
Ryzyko inwazji na Ukrainę ze strony Rosji jest poważne. Państwa i instytucje pracują nad listą sankcji wobec Rosji w razie ataku, także w przypadku ataków niemających charakteru militarnego. Atakujący Ukrainę hakerzy próbują pozostawiać "polskie" ślady – powiedział PAP wiceszef MSZ Marcin Przydacz po nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Breście.

Niemiecka historyk: Niemcy nie tylko chcieli ograbić Polskę. Chcieli zniewolić i zabić jej mieszkańców

15.01.2022 17:00
Niemcy nie tylko chcieli ograbić Polskę, ale zniewolić i zabić jej mieszkańców oraz zniszczyć kulturę - mówi w wywiadzie dla sobotniego wydania tygodnika "Der Spiegel" historyk Ramona Braeu, badająca temat grabieży dokonanych przez III Rzeszę w Polsce w czasie II wojny światowej.