Polskie Radio
Section05
Kazachstan

"Pójść i czynić dobro". Patryk Czech z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o pomaganiu Polakom na Wschodzie

- Zastanawialiśmy się, jak możemy służyć Polakom za granicą? Chcieliśmy pójść i czynić dobro, nieść pomoc duchową i materialną na Wschodzie. I tak powstała akcja Polak z sercem - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Czech z Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Gościem audycji "Społeczeństwo Obywatelskie - Reaktywacja" był także Marcin Chmielnicki, rzecznik prasowy organizacji.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie Kościół katolicyzm chrześcijaństwo Syberia Kazachstan

"7 dni: Wschód". Wielkanoc na Wschodzie. Nabożeństwa bez udziału wiernych

- We Lwowie hierarchowie nawołują do pozostania w domu, przekonują, że modlitwa i poświecenie pokarmów w domu przez jednego z członków rodziny jest tak samo ważne, jak to dokonane w cerkwi – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Łoza (lwow.info, Ukraina). O walce z koronawirusem i prawosławnych Świętach Wielkanocnych mówili także Andrzej Poczobut (Związek Polaków na Białorusi) i Tatiana Sławecka (Polskie Centrum Kultury w Ałmaty, Kazachstan).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT koronawirus Białoruś Ukraina Kazachstan

Polacy w świecie. O oskarowych szansach "Bożego Ciała"

W Los Angeles w niedzielę odbędzie się 92. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Dzieło Jana Komasy "Boże Ciało" walczy o Oscara w kategorii dla najlepszego filmu międzynarodowego. O nastrojach panujących wśród polskich filmowców przed oskarową galą mówiliśmy w audycji "Polacy w Świecie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia Wilno Litwa Polacy za granicą Kazachstan repatrianci Boże Ciało Brexit

11 listopada rusza druga akcja charytatywna "Polak z sercem"

11 listopada rusza II edycja ogólnopolskiej akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. Pierwszy raz akcję zorganizowano w 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Adresatami akcji są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie, znajdujący się w trudnej sytuacji. W trakcie akcji "Polak z sercem" będzie zbierana żywność z długim terminem ważności, środki chemiczne, artykuły szkolne i biurowe. Prowadzona będzie także zbiórka pieniędzy poprzez wysyłanie SMS-ów.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Białoruś Kazachstan