Redakcja Polska

Białoruska propaganda znów uderza w Polskę. RCB ostrzega: pojawiły się fałszywe komunikaty dot. granicy

15.11.2022 17:19
Białoruski aparat propagandowy nadal uderza w wizerunek Polski i kontynuuje prowadzone przez siebie działania dezinformacyjne przeciwko obronie granicy wschodniej przez Polskę i polskie służby - podało we wtorek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
RCB ostrzega przed białoruską propagandą. Pojawiły się fałszywe komunikaty o polskiej granicy na wschodzie
RCB ostrzega przed białoruską propagandą. Pojawiły się fałszywe komunikaty o polskiej granicy na wschodziePAP/Artur Reszko

RCB apeluje, by weryfikować źródła informacji i nie dać się oszukać. W grafice dołączonej do wpisu Centrum podało, że od 8 do 14 listopada w przekazie białoruskiej propagandy pojawiały się fałszywe narracje, że to polskie służby są odpowiedzialne za napiętą sytuację na przejściach granicznych, nasi strażnicy działają nieprofesjonalnie i niezgodnie z procedurami.


W propagandowych informacjach mowa jest też o tym, że polscy funkcjonariusze źle traktują imigrantów i działają z pominięciem prawa międzynarodowego, a zapora, którą zbudowano na granicy jest niepotrzebna, bo nie spełnia swojej roli i stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego - podało RCB. 

 

PAP/Twitter/mn