Polskie Radio
Section05
rcb

PROGNOZA POGODY Halny w Tatrach, wichury nad morzem. RCB i IMGW wydały ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Skrajnie niekorzystne warunki turystyczne panują we wtorek w Tatrach. Wieje silny wiatr halny, którego porywy na szczytach w nocy przekraczały prędkość 160 km/h. Na szlaki mogą przewracać się drzewa i spadać gałęzie – ostrzegają Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Tatrzański Park Narodowy (TPN). IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem na północy Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda społeczeństwo prognoza pogody rcb wiatr pomorskie małopolskie regiony

Uwaga na szczepionki dla lisów przeciwko wściekliźnie. RCB wyjaśnia jak postępować

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego dostali w niedzielę SMS-y z alertami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w związku z rozpoczynającą się w poniedziałek akcją szczepienia lisów. Nie należy dotykać kapsułek ze szczepionką ani nie dopuszczać do nich zwierząt domowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rcb zwierzęta leśne świętokrzyskie Lasy Państwowe wścieklizna służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA

Sztorm i wiatr w porywach do 100 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia II i III stopnia

W związku z silnym wiatrem wzrasta poziom wody w strefie brzegowej Bałtyku. Wzdłuż całego Wybrzeża, na Zalewie Wiślanym, Żuławach i na Zalewie Szczecińskim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. RCB ostrzega również przed silnym wiatrem. Alerty rozesłano do mieszkańców woj. pomorskiego. Przypomniano również o zachowaniu ostrożności i zabezpieczeniu rzeczy, które może porwać wiatr.
Zobacz więcej na temat:  IMGW pogoda wiatr POLSKA Morze Bałtyckie rcb prognoza pogody