Polskie Radio
Section05
rcb

Wiceszef MSWiA bije na alarm: służby rosyjskie uaktywniają się w obszarach dezinformacji

- W zasadzie od momentu wybuchu rosyjskiej pełnowymiarowej wojny na Ukrainie to już jest kolejne przedłużenie stopni alarmowych CRP - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który skomentował kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik Dorota Kania POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo rcb dezinformacja fake news

Czy jesteśmy bezpieczni w samochodzie podczas burzy? Piorun uderza w auto! [WIDEO]

Czy w trakcie burzy możemy czuć się bezpieczni w swoim samochodzie? Z pewnością bardziej niż na zewnątrz. Wiele mówiło się kiedyś o tzw. klatce Faradaya chroniącej nas podczas podróży autem. Ile w tym prawdy? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 burza Piorun bezpieczeństwo Stany Zjednoczone USA rcb

Tragiczny bilans utonięć w weekend. RCB apeluje o rozsądek nad wodą

W weekend strażacy interweniowali 100 razy na zbiornikach wodnych. Zginęło 13 osób, a dwie zostały ranne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o rozsądek i odpowiednie zachowanie nad wodą i przypomina o najważniejszych zasadach wypoczynku na terenach nadmorskich, w tym o zakazie skakania do wody w nieznanych miejscach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rcb woda wakacje bezpieczeństwo nad wodą lato

ALERT IMGW Uwaga! Burze, trąby powietrzne i nawałnice. Synoptycy IMGW alarmują

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami dla całego kraju. Spokojniej ma być tylko na krańcach północno-wschodnich. Synoptycy ostrzegają przed nawałnicami, które do późnych godzin nocnych będą przechodzić nad Polską. Miejscami prędkość wiatru może zbliżać się do 130 km/h. Ponadto, synoptycy nie wykluczają, że miejscami mogą tworzyć się trąby powietrzne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców prognoza prognoza pogody pogoda burze deszcz wiatr tornado IMGW rcb społeczeństwo

OSTRZEŻENIA POGODOWE Pogoda: przed nami burzowa noc, będzie bardzo niebezpiecznie. Długa lista regionów z alertami IMGW

Pogoda w Polsce w najbliższych godzinach nadal będzie bardzo niebezpieczna. Nadchodząca noc przyniesie bowiem burze z gradem i ulewne deszcze. Nie odpuszczą też upały. W piątek w wielu regionach temperatury mogą znaczniej przekroczyć 30 kresek powyżej zera. W związku z tym IMGW wydał liczne alerty, które obowiązują praktycznie na terenie całego kraju.
Zobacz więcej na temat:  pogoda POLSKA IMGW burze lato alert pogodowy upały rcb burza