Polskie Radio
Section05
propaganda

Kolejny portal powiela propagandę Kremla. Żaryn wskazuje na inspirację rosyjskich służb

Zaangażowany w szerzenie rosyjskiej propagandy i koordynowany przez służby Rosji "portal internetowy" NDP kontynuuje propagowanie leżących w interesie Kremla kłamstw i insynuacji wymierzonych m.in. w Polskę - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Rosja dezinformacja propaganda wojna na Ukrainie Ukraina fake news

Rosja chce polskich ziem i miliardów dolarów. Bezczelny wpis przewodniczącego Dumy

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, twierdzi, że "Polska powinna zwrócić Rosji zarówno odzyskane terytoria po II wojnie światowej, jak i środki wydane na nie w latach wojny i powojennych". Jak podaje ukraińska agencja Unian, polityk wyliczył, że to ponad 750 miliardów dolarów.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Rosja ZSRR Niemcy ŚWIAT HISTORIA propaganda

RCB ostrzega przed rosyjską dezinformacją. Chodzi o ćwiczenia Anakonda-23

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wskazało, że "ćwiczenia Anakonda-23 są wykorzystywane przez rosyjski i białoruski system propagandy do budowania fałszywego obrazu Polski jako państwa agresywnego, prowokującego konflikt zbrojny i zagrażającego bezpieczeństwu Rosji, Białorusi i Ukrainy".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojsko żołnierze ćwiczenia wojskowe Anakonda propaganda POLSKA społeczeństwo

Kreml chce separacji Polski od UE i NATO? Stanisław Żaryn wskazał cele rosyjskiej propagandy

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn wskazał, że "rosyjska propaganda intensyfikuje działania separujące Rzeczpospolitą od Unii Europejskiej i NATO". Dodał, że Rosja i Białoruś utrzymują dużą intensywność ataków informacyjnych przeciwko Polsce.
Zobacz więcej na temat:  propaganda media bezpieczeństwo Rosja Stanisław Żaryn POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo

Rzecznik MSZ Rosji znów atakuje Polskę. Stanisław Żaryn: Kreml wraca do narracji dzielenia Polaków

Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, skomentował wywiad rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej dla propagandowego radia Sputnik. Jak podkreślił w swoim InfoAlercie Żaryn, Zacharowa "atakuje informacyjnie Polskę", mając na celu realizację "strategicznych interesów Kremla".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo propaganda Rosja Stanisław Żaryn

"Cyberwojna przeciwko Polsce trwa". Stanisław Żaryn ostrzega przed dezinformacją Kremla

W wywiadzie w tygodniku "Sieci" pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn podkreślił, że "cyberwojna przeciwko Polsce trwa". - Ponadto w rosyjskiej propagandzie coraz częściej zauważamy odniesienia do zbliżających się wyborów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn POLSKA Rosja Kreml propaganda dezinformacja służby i bezpieczeństwo wojna 2022 wojna 2023 wojna na Ukrainie