X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Z Wielkiej Brytanii do Rzeszowa

28.12.2019 15:00
Co każdy rodzic wiedzieć powinien przed powrotem z dziećmi z Wielkiej Brytanii, opowiada Dorota Burzymowska w rozmowie z Małgorzatą Frydrych.
Audio
  • Audycja Kierunek: Polska. Rodzinny powrót z Wielkiej Brytanii do Rzeszowa
Dorota Burzymowska z córkami
Dorota Burzymowska z córkamiarchiwum rodzinne

„Przez dwa lata przed planowanym powrotem do Polski systematycznie latałam do Rzeszowa, gdzie planowaliśmy zamieszkać. Spotykałam się z dyrektorami, nauczycielami szkół, w których naukę miały kontynuować nasze dzieci” – przybliża realia powrotu z Wielkiej Brytanii z dziećmi w wieku szkolnym, Dorota Burzymowska.

„Wielu pedagogów przyznało, że nie ma specjalnego programu adaptacyjnego dla dzieci powracających do ojczyzny Polaków. Dla niektórych  z nich problemem była niepełnosprawność mojej córki. Na szczęście znalazłam szkoły i grona pedagogiczne, które poradziły sobie z wprowadzeniem dzieci w polski system edukacji” – podkreśla gość audycji Kierunek: Polska.

„Rodzice muszą mieć czas dla dzieci, rozmawiać z nimi, a nie rzucić się w wir pracy po powrocie, zostawiając ich samym sobie – zaznaczyła.

O tym, co każdy rodzic wiedzieć powinien przed powrotem z Wielkiej Brytanii, opowiada Dorota Burzymowska w rozmowie z Małgorzatą Frydrych.