Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Rozmowy Polaków o powrotach po epidemii

19.06.2020 11:56
Epidemia koronawirusa rozdzieliła wiele rodzin. Ktoś wyemigrował za pracą, ktoś pojechał na studia za granicę. Byli i tacy Polacy, co utknęli poza granicami oddelegowani do pracy w oddziałach poza Polską. Dziś, kiedy otwierają się granice państw, a świat odmraża się po pandemii, Polacy za granicą wrócili do rozmów i planów związanych z powrotem do kraju.
Audio
  • Kierunek: Polska. Rozmowy Polaków o powrotach po epidemii
Aleksandra Mościcka, założycielka grupy Powroty, z rodziną
Aleksandra Mościcka, założycielka grupy "Powroty", z rodzinąfoto: archiwum rodzinne

„Ci, których powrót miał się wydarzyć w czasie pandemii, przesunęli plany o kilka miesięcy, czasem o rok. Polacy na wyjazdach krótszych, edukacyjno–zawodowych, przebukowali bilety na lipiec, sierpień” – przybliża sytuację Aleksandra Mościcka, gość audycji Kierunek: Polska.

„Były też osoby, które w obliczu narastającego zagrożenia epidemiologicznego, podjęły decyzję w dwa dni i po wielu latach emigracji wróciły na stałe do Polski z Australii, USA czy Libanu” – dodaje.

Na rozmowę z Aleksandrą Mościcką, założycielką grupy „Powroty”, coachem wspierającym Polaków w powrocie do kraju od decyzji po asymilację w środowisku lokalnym, specjalistką rynku pracy zaprasza Małgorzata Frydrych.