X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Rozmowy Polaków o powrotach po epidemii

19.06.2020 11:56
Epidemia koronawirusa rozdzieliła wiele rodzin. Ktoś wyemigrował za pracą, ktoś pojechał na studia za granicę. Byli i tacy Polacy, co utknęli poza granicami oddelegowani do pracy w oddziałach poza Polską. Dziś, kiedy otwierają się granice państw, a świat odmraża się po pandemii, Polacy za granicą wrócili do rozmów i planów związanych z powrotem do kraju.
Audio
  • Kierunek: Polska. Rozmowy Polaków o powrotach po epidemii
Aleksandra Mościcka, założycielka grupy Powroty, z rodziną
Aleksandra Mościcka, założycielka grupy "Powroty", z rodzinąfoto: archiwum rodzinne

„Ci, których powrót miał się wydarzyć w czasie pandemii, przesunęli plany o kilka miesięcy, czasem o rok. Polacy na wyjazdach krótszych, edukacyjno–zawodowych, przebukowali bilety na lipiec, sierpień” – przybliża sytuację Aleksandra Mościcka, gość audycji Kierunek: Polska.

„Były też osoby, które w obliczu narastającego zagrożenia epidemiologicznego, podjęły decyzję w dwa dni i po wielu latach emigracji wróciły na stałe do Polski z Australii, USA czy Libanu” – dodaje.

Na rozmowę z Aleksandrą Mościcką, założycielką grupy „Powroty”, coachem wspierającym Polaków w powrocie do kraju od decyzji po asymilację w środowisku lokalnym, specjalistką rynku pracy zaprasza Małgorzata Frydrych.