X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konsul Generalny RP w Londynie: Polacy coraz chętniej wracają do ojczyzny

30.09.2020 15:15
Polacy w Wielkiej Brytanii ruszyli do urzędów. - Epidemia koronawirusa spowolniła bądź wstrzymała wiele procesów formalnych. Po wiosennym okresie izolacji, otrzymaliśmy tak dużo wniosków, że podjęliśmy decyzję o dodatkowych, terenowych dyżurach konsularnych. To efekt pandemii i brexitu, ale są też inne powody - wyjaśnia Konsul Generalny RP w Londynie i zachęca do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem spotkań na stronie instytucji.
Audio
  • Konsul Generalny RP w Londynie, Mateusz Stąsiek był gościem Małgorzaty Frydrych w audycji „Kierunek: Polska”.
Konsul Generalny RP w Londynie, Mateusz Stąsiek
Konsul Generalny RP w Londynie, Mateusz Stąsiek Foto: Ambasada RP w Londynie

Gość audycji "Kierunek: Polska", Mateusz Stąsiek, Konsul Generalny RP w Londynie, przyznaje także, że w rozmowach z rodakami na emigracji coraz częściej można usłyszeć o tym, że Polacy szykują się do powrotu do ojczyzny. "Polacy zasadniczo nie wyjeżdżają na stałe z kraju, są to raczej emigracje zarobkowe, zawodowe. Czas jednak szybko mija, czasem po 15-20 latach na emigracji trudniej myśli się o powrocie do kraju. Jednak takie wyjątkowe zdarzenia, jak pandemia czy Brexit, bywają przełomowe. W takich momentach przychodzi refleksja, że jesteśmy daleko od bliskich, rodzinnego domu, Polski. I widzimy, słyszymy, że Polacy coraz chętniej wracają do ojczyzny".

Konsul Generalny RP w Londynie, Mateusz Stąsiek był gościem Małgorzaty Frydrych w audycji "Kierunek: Polska".