X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kontakt z Polonią w czasie pandemii. Jan Dziedziczak: staramy się jak najwięcej przenieść do Internetu

13.10.2020 15:33
- Wiele tradycyjnych metod, narzędzi współpracy między krajem a zagranicą nie jest możliwych w dobie pandemii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakW. Kusiński/PRSA

Jan Dziedziczak przyznał, że COVID-19 definiuje na nowo priorytety, które stawia się w sferze wspierania Polonii, bo wiele dotychczasowych działań jest teraz niemożliwych np. przyjazdy młodzieży do Polski, polonijne festiwale czy kongresy. - To wszystko musimy zmodyfikować, albo po prostu zawiesić - stwierdził.


Posłuchaj
05:34 [ PR1]PR1 (mp3) 13 październik 2020 12_14_25.mp3 Jan Dziedziczak o wsparciu Polonii w czasie pandemii (Jedynka/W samo południe)

 

- Cały czas trwają wydarzenia w internecie, staramy się jak najwięcej przenieść do internetu - powiedział gość radiowej Jedynki. Wskazał, że do sieci przeniosła się także prasa polonijna. - Kwitną portale internetowe, media społecznościowe naszych rodaków - dodał.

- Bardzo istotne jest to, żeby strategiczny element opieki państwa nad rodakami za granicą, czyli szkoły polonijne, formacja patriotyczna, język polski, wiedza o polskiej historii, geografii była przekazywana już nie w szkółkach weekendowych, tylko właśnie w internecie - podkreślił Jan Dziedziczak. Jak zauważył, jest to dużo trudniejsze, a o wyzwaniach związanymi z zajęciami na odległość przekonaliśmy się też w kraju. 

Gość audycji "W samo południe" wskazał, że rodacy dotknięci kryzysem spowodowanym przez pandemię mogą też liczyć na wsparcie materialne. - Zwłaszcza Polacy na Wschodzie otrzymują taką pomoc, organizowane są zbiórki, wyjazdy z darami - powiedział.

Jan Dziedziczak mówił też o sytuacji i pomocy dla Polaków na Białorusi. Więcej - w nagraniu.


PR Jedynka/PR24/fc/dad


W Budapeszcie odbyły się XXVI Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej

13.10.2020 10:42
W Budapeszcie dobiegły końca XXVI Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej, organizowane w myśl słów Jana Pawła II: "Ludzie, którzy pamiętają, skąd pochodzą, ludzie, którzy cenią swe tradycje, mogą wnieść wiele w życie każdego kraju". Gośćmi wydarzenia był Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej biskup Wiesław Lechowicz i ksiądz Leszek Kryża, Dyrektor Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą ma nową siedzibę

13.10.2020 14:37
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą "Polonika" prowadzi teraz działalność w zabytkowej willi Stanisława Kirkora na Mokotowie.