X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konkurs "Polonia i Polacy za Granicą 2021". Minister Jan Dziedziczak zachęca do uczestnictwa

01.12.2020 14:44
Pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak zachęca do włączenia się w konkurs o dotacje "Polonia i Polacy za Granicą 2021". O pieniądze mogą ubiegać się organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, w tym kościelne, zarejestrowane w Polsce, które zaangażowane są we wsparcie naszych rodaków na całym świecie.
Audio
  • Konkurs dla organizacji polonijnych. Relacja z konferencji ministra Jana Dziedziczaka z Kancelarii Premiera. Materiał Michała Fedusio [posłuchaj]
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne plantic/Shutterstock.com

Do rozdysponowania będzie łącznie 50 milionów złotych, na jeden projekt będzie przysługiwało maksymalnie 2 miliony.

Ubiegać się o wsparcie można się w takich obszarach jak: edukacja, rozwijanie struktur organizacji polonijnych na świecie, media polonijne, wydarzenia polonijne, pomoc charytatywna oraz w nowej kategorii - budowanie dobrego wizerunku Polski przez organizacje polonijne. Nabór ofert potrwa do 30 grudnia. Wnioski można składać na stronie www.polonia.gov.pl Wyniki konkursu mają być ogłoszone do końca lutego.

"Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że jesteście Państwo, Polonia i Polacy mieszkający na całym świecie, najważniejszym elementem całego procesu służącego budowaniu, kształtowaniu i podtrzymywaniu polskości w Waszych krajach zamieszkania. Bez Waszego zaangażowania, Waszej znajomości potrzeb Polonii i Polaków nasze działania nie przyniosłyby zamierzonych efektów" - pisze w liście do uczestników Jan Dziedziczak.


IAR/dad

Pomoc polskim seniorom na Ukrainie w czasie pandemii

30.11.2020 15:36
W największej grupie ryzyka zachorowania na COVID-19 są seniorzy. Najtrudniej jest samotnym i chorym osobom. To im w czasie pandemii wolontariusze niosą pomoc i wsparcie. W ramach projektu "Nie jesteś sam" polskim seniorom z Równego i obwodu rówieńskiego pomaga młodzież z Ukraińsko-Polskiego Sojuszu imienia Tomasza Padury w Równem.

Ogłoszono konkurs "Polonia i Polacy za granicą 2021". Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje

30.11.2020 15:31
Do końca roku organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje w ramach konkursu "Polonia i Polacy za granicą 2021". Na ten cel przeznaczono 50 milionów złotych. Szczegóły przedstawił dziś pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą, minister Jan Dziedziczak.