X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ogłoszono konkurs "Polonia i Polacy za granicą 2021". Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje

30.11.2020 15:31
Do końca roku organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje w ramach konkursu "Polonia i Polacy za granicą 2021". Na ten cel przeznaczono 50 milionów złotych. Szczegóły przedstawił dziś pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą, minister Jan Dziedziczak.
Audio
  • Konkurs dla organizacji polonijnych. Relacja z konferencji ministra Jana Dziedziczaka z Kancelarii Premiera. Materiał Michała Fedusio [posłuchaj]
Członkowie Polonii w strojach tradycyjnych, Chicago, Illinois, USA.
Członkowie Polonii w strojach tradycyjnych, Chicago, Illinois, USA.Shutterstock

Konkurs przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych wspierających Polaków na całym świecie. Dotacja może zostać przyznana fundacjom i stowarzyszeniom, zarejestrowanym w Polsce. Pośredniczą one we wsparciu, które najczęściej realizowane jest przez organizacje polonijne działające za granicą. Dofinansowane zostaną projekty w sześciu obszarach, są to: edukacja, rozwijanie struktur organizacji polonijnych na świecie, media polonijne, wydarzenia polonijne oraz nowy, utworzony w tym roku: budowanie dobrego wizerunku Polski przez organizacje polonijne.

Przed ogłoszeniem konkursu odbyły się konsultacje społeczne regulaminu, w których udział wzięły różne środowiska polonijne.

Na jeden projekt można otrzymać dotację w wysokości maksymalnie 2 milionów złotych. Nie ma limitu ofert na jedną organizację. Oferty można składać za pośrednictwem generatora znajdującego się na stronie internetowej:www.polonia.gov.pl.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 lutego 2021 roku.

IAR/dad

Projekt "Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub". Wsparcie dla polonijnej nauki

29.11.2020 09:23
Celem projektu "Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem" jest wsparcie polonijnych naukowców, inżynierów i wynalazców, wykorzystanie ich potencjału w celu zwiększenia dynamiki polskich przedsięwzięć naukowych.

USA: msza w intencji Andrzeja Pityńskiego i radnego Michaela Yuna

29.11.2020 13:00
Z inicjatywy Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych w sobotę w Jersey City odprawiono mszę św. w intencji nieżyjącego już twórcy monumentu Andrzeja Pityńskiego i radnego Michaela Younga, w trakcie której przypomniano o ich zasługach.

Pomoc polskim seniorom na Ukrainie w czasie pandemii

30.11.2020 15:36
W największej grupie ryzyka zachorowania na COVID-19 są seniorzy. Najtrudniej jest samotnym i chorym osobom. To im w czasie pandemii wolontariusze niosą pomoc i wsparcie. W ramach projektu "Nie jesteś sam" polskim seniorom z Równego i obwodu rówieńskiego pomaga młodzież z Ukraińsko-Polskiego Sojuszu imienia Tomasza Padury w Równem.