X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Podziel się historią własnej rodziny. Konkurs "Opowiedz mi o Polsce – Historie rodzinne 2021"

24.09.2021 13:37
Już czwarty raz portal IDA razem z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie” organizują konkurs zachęcający Polaków do pokazania swoich rodzinnych pamiątek i spisania losów przodków. To okazja do podzielenia się historią własnej rodziny i pokazania jak losy jednostek łączą się z historią narodu, współtworząc tym samym dzieje Polski.
Rodzinne Historie 2021
Rodzinne Historie 2021Foto: Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie"

Poprzednie edycje konkursu OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE przypomniały dramatyczne losy żołnierzy spod Monte Cassino, zesłańców syberyjskich i więźniów obozów koncentracyjnych oraz – równie ciekawe – sceny z życia XIX i XX wiecznych kresowych miast i wsi.

Również w tym roku organizatorzy zachęcają do przejrzenia strychów i najgłębszych szuflad w poszukiwaniu pamiątek po bliskich. Niemal każda rodzina przechowuje przedmioty dokumentujące przeszłość przodków – przypominające wydarzenia, w których brali oni udział. Wydarzenia te są chwilami ważnymi zarówno dla naszych rodzin, jak i całego narodu polskiego. Stare fotografie, listy, wiekowe dokumenty i przedmioty codziennego użytku, mające już dzisiaj jedynie sentymentalną wartość – one wszystkie niosą ze sobą historie, które warto opisać i wysłać na konkurs portalu IDA.

Konkurs skierowany jest do wszystkich przedstawicieli polskich środowisk działających poza granicami Polski. Przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz osoby dorosłe. Aby wziąć w nim udział należy przede wszystkim znaleźć w rodzinnych archiwach pamiątki związane z Polską, jej kulturą, historią, drogą do niepodległości lub walką o wolność ojczyzny. Potem trzeba zrobić im zdjęcia i opisać rodzinne skarby, opowiedzieć związane z nimi historie. Odpowiedzieć na pytania: Skąd się wzięły? Do kogo należały? Jak wiele znaczą dla Was i Waszych bliskich? Potem wystarczy już zebrać opracowane materiały (zdjęcia oraz teksty) i osobisty reportaż historyczny jest gotowy.

Na portalu IDA, w zakładce KONKURSY znajdziecie wpis OPOWIEDZ MI O POLSCE - HISTORIE RODZINNE 2021, a w nim załączniki niezbędne do wzięcia udziału w zabawie: kwestionariusz, zgodę rodziców (dla osób niepełnoletnich) oraz szczegółowy regulamin. Pracę konkursową razem z wypełnionym kwestionariuszem i zgodą rodziców (w przypadku dzieci i młodzieży) należy wysłać na adres: konkurs@ida.pol.org.pl.

Najlepsze historie rodzinne zostaną nagrodzone czytnikami książek elektronicznych, zegarkami smartwatch, książkami i grami planszowymi. Konkurs trwa do 28 listopada 2021 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 grudnia 2021 r.

Link do ogłoszenia konkursu i regulaminu znajduje się tutaj!

Źródło: Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie"/ho

Ruszył "Projekt: Norwid". Ciekawa inicjatywa Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

07.10.2021 12:28
Jak zainteresować młodzież twórczością Cypriana Kamila Norwida? Jak pokazać, że XIX-wieczny romantyk to postać, którą warto się inspirować, nawet w erze rozwiniętych technologii cyfrowych? W 200. rocznicę urodzin Norwida to wyzwanie podjęła Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”.