X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Radzyminie powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej

16.08.2019 11:46
Jest to wspólna inicjatywa władz Radzymina i mazowieckiego Urzędu marszałkowskiego. Placówka, zlokalizowana w pobliżu Cmentarza Żołnierzy 1920 roku, będzie oddziałem Muzeum Niepodległości. 
Audio
  • Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podkreślił, że Muzeum Bitwy Warszawskiej to placówka, na którą mieszkańcy czekali od dawna (IAR)
Widowisko plenerowe w 99. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w Ossowie.
Widowisko plenerowe w 99. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w Ossowie. Fot.: PAP/Leszek Szymański

List intencyjny w sprawie rozbudowy świetlicy pielgrzyma na cele muzealne podpisali burmistrz Radzymina i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Marszałek powiedział Polskiemu Radiu, że to bardzo potrzebna inwestycja.

- Uważaliśmy wspólnie z panem burmistrzem, że trzeba to zrobić tu w Radzyminie jak najszybciej - podkreślił. Dodał, że po renowacji i ewentualnej rozbudowie zabytkowego budynku - świetlicy pielgrzyma uda się zbudować nowoczesne muzeum.

Bardzo oczekiwana placówka

Krzysztof Chaciński burmistrz Radzymina zwrócił uwagę, że Muzeum Bitwy Warszawskiej to bardzo oczekiwana placówka.

- Mieszkańcy za to wielkie zwycięstwo w 1920 roku, zapłacili wysoką cenę. Przez wiele lat, zwłaszcza za PRL-u nic nie mogło się dziać i nic nie mogło powstawać - powiedział burmistrz. Dodał, że miejscowy odział Muzeum Niepodległości będzie opowiadać nie tylko o tym co działo się w Radzyminie, ale też szerzej "czym była wojna i polsko-bolszewicka i jakie miała znaczenie dla Polski".

Wczoraj obchodziliśmy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej. 13,14 i 15 sierpnia 1920 roku trwały zacięte walki wojsk polskich z Armią Czerwoną, między innymi pod Radzyminem, Ossowem i Zielonką. Polscy żołnierze, ponosząc wielkie straty, utrzymali Radzymin i inne miejscowości, odrzucając bolszewików na wschód.

IAR/dad