X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wilno: rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Wakacje w Polsce"

07.10.2019 14:00
Ponad 520 zdjęć nadesłano do Instytutu Polskiego w Wilnie podczas drugiej edycji konkursu fotograficznego "Wakacje w Polsce". Wszystkie dokumentowały najpiękniejsze zakątki Polski oraz ciekawie, aktywnie i mile spędzony czas podczas wakacyjnych podróży po sąsiednim kraju.
Nagrodzone w konkursie fotografie
Nagrodzone w konkursie fotografieFot.: Instytut Polski w Wilnie

Do udziału w konkursie Instytut Polski w Wilnie we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną zaprosił wszystkich mieszkańców Litwy, którzy odpoczywali już w Polsce, byli tam na zakupach, przejeżdżali tranzytem w drodze na zachód, czy południe Europy, uczestniczyli w festiwalach muzycznych, filmowych, czy teatralnych.  To już druga edycja cieszącego się niezwykłą popularnością konkursu. W ubiegłym roku organizatorzy otrzymali ponad 760 zdjęć pokazujących zarówno piękno polskiej przyrody, ciekawe zabytki, ale także miło i ciekawie spędzony w Polsce czas. - Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować drugą edycję konkursu. Okazało się, że Litwini coraz chętniej odwiedzają Polskę podczas wakacji, czy krótkich weekendowych wypadów. Dużą popularnością cieszą się oczywiście Warszawa, Kraków, Gdańsk, ale także polskie Tatry i wybrzeże Bałtyku. Atrakcji w Polsce nie brakuje a do tego możemy zaoferować doskonały standard usług turystycznych przy niższych, niż na Litwie, cenach. To wszystko zachęca do odwiedzenia Polski - powiedział Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie Marcin Łapczyński. 

Żeby wziąć udział w konkursie należało przesłać do organizatorów jedno zdjęcie wykononane przez siebie w Polsce pokazujące piękno polskiej przyrody, ciekawe zabytki i miejsca związane z historią, czy mile i ciekawie spędzony czas. Ze wszystkich nadesłanych zdjęć komisija konkursowa, składająca się z profesjonalnych fotografów i przedstawiciela organizatora, wybrała laureata nagrody Grand Prix. W nagrodę wybierze się on w weekendowa podróż do Wrocławia. Dodatkowo, od 9 do 19 września na profilu Facebook Instytutu Polskiego w Wilnie odbyło się głosowanie internautów, którzy wybrali trzy zdjęcia. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. 

Główną nagrodę Grand Prix - weekend dla dwóch osób we Wrocławiu wygrała Sandra Stanionė. Jej zdjęcie z Krakowa wybrali członkowie jury. Nagrody publiczności za największą liczbę polubień otrzymują: I miejsce Violeta Valiuškevič, II miejsce Viviena Ilzė Trepulė, III miejsce Beata Barsul. Dodatkową nagrodę od Instytutu Polskiego otrzymuje Saulius Bieliauskas, pozakonkursową nagrodę ufundowaną przez spółkę Orlen Lietuva za sportowo-artystyczną promocję firmy otrzymuje Tomas Sirutavičius. Nagrody ufundowane przez Polską Organizację Turystyczną otrzymują: Indrė Mockutė, Vilius Bareikis, Evaldas Mundrys, Darius Sinkevičius, Mintaras Adamkavičius.

Laureaci konkursu:

Grand Prix Sandra Stanionė


Kraków. Fot.: Sandra Stanionė Kraków. Fot.: Sandra Stanionė

I miejsce Violeta Valiuškevič

Frombork. Fot. : Violeta Valiuskevic

Frombork. Fot.  Violeta Valiuskevic


II miejsce Viviena Ilzė Trepulė

Na Morskie oko. Fot.: Viviena-Ilzė-Trepulė

Na Morskie oko. Fot.: Viviena-Ilzė-Trepulė

III miejsce Beata Barsul


Gubałówka. Fot.: Beata Barsul
Gubałówka. Fot.: Beata Barsul

Nagroda Instytutu Polskiego: Saulius Bieliauskas

Nagroda Orlen Lietuva: Tomas Sirutavičius

 Nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej:

Indrė Mockutė
Vilius Bareikis
Evaldas Mundrys
Darius Sinkevičius
Mintaras Adamkavičius

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 8 października, o godz. 16.00 w siedzibie Instytutu Polskiego w Wilnie.

Organizatorem konkursu jest Instytut Polski w Wilnie. Projekt organizowany jest we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

Instytut Polski w Wilnie

Zobacz więcej na temat: Wilno MSZ turystyka