X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Studenci ukraińscy w Polsce chętnie korzystają z oferty kulturalnej stolicy

24.02.2020 14:21
Powstał raport o barierach w korzystaniu z oferty warszawskich instytucji kultury przez młodych imigrantów z Ukrainy
Audio
Dr Marta Pietrusińska, współautorka raportu
Dr Marta Pietrusińska, współautorka raportuFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Studenci ukraińscy w Polsce równie chętnie jak ich polscy koledzy korzystają z oferty kulturalnej miasta. Barierą są dla nich często ograniczenia finansowe oraz brak czasu - większość z nich oprócz tego, że się uczy, to także pracuje.

Wydział Pedagogiki UW na zlecenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przygotował raport „Bariery w korzystaniu z oferty instytucji kultury przez młodych imigrantów z Ukrainy”.

Z raportu wynika, że studenci ukraińscy w Polsce często zaglądają np. do Muzeum Narodowego, Muzeum Wojska Polskiego czy na Zamek Królewski, chodzą do kina i do teatru. Ci, którzy trochę dłużej przebywają w Polsce, tworzą swoją własną kulturę.

– Nazwałyśmy ten proces tworzeniem KONkultury, w odróżnieniu od kontrkultury, bo nie jest ona w opozycji do kultury polskiej, tylko funkcjonuje równolegle – mówi dr Marta Pietrusińska, jedna z współautorek raportu. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.