X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

EUNIC Musik fest w Wiedniu. Ciekawa inicjatywa Instytutu Polskiego

17.09.2021 14:19
W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Austria Musikfest odbył się szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus i Alexandra Georgieva.
EUNIC Musik fest w Wiedniu
EUNIC Musik fest w WiedniuTwitter/Instytut Polski w Wiedniu

Założony przez nich kolektyw muzyczny Infinity Movement specjalizuje się w muzyce tworzonej na perkusję. Muzycy, oprócz własnych kompozycji i dzieł dedykowanych specjalnie dla nich, wykonali również znane utwory w nowej muzycznej odsłonie. Każdy koncert zespołu wyróżnia się nowatorską instrumentacją, każdorazowo tworząc unikalny pejzaż dźwiękowy. Podczas koncertu zagrane zostały między innymi suita z filmu „Marzyciel” Jana A.P. Kaczmarka, „Madrygal i Taniec Bułgarski” Kirila Stoyanova, a także kompozycje własne.

Maria Chlebus jest wszechstronną perkusistką z bogatym doświadczeniem w muzyce kameralnej, solowej i orkiestrowej. Studiowała w Stanach Zjednoczonych i Austrii. Jest laureatką i zdobywczynią licznych konkursów i stypendiów. Współpracowała z renomowaną polską orkiestrą Sinfonia Varsovia. W ostatnich latach występowała jako solistka i kameralistka w całej Europie, głównie w Austrii, Niemczech i Polsce. Obecnie współpracuje z Alexandrem Georgievem, z którym założyła kolektyw Infinity Movement.

Alexander Georgiev to urodzony w Bułgarii perkusista, zwycięzca takich konkursów jak PENDIM International Percussion Competition, “Hopes, Talents, Masters” i Le Paon Lumineux. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje występy solowe z Orkiestrą Filharmonii w Płowdiw oraz z takimi zespołami jak Mozarteum Orchestra Salzburg, Camerata Salzburg, Bruckner Orchestra Linz, Monachijska Orkiestra Kameralna i Orkiestra Barokowa L’Orfeo.

Koncert odbył się we współpracy Instytutu Polskiego w Wiedniu z Bułgarskim Instytutem Kultury. Patronatem honorowym imprezy jest EUNIC – European Union National Institutes for Culture.


Źródło: Instytut Polski w Wiedniu

Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej już od piątku w Bydgoszczy

16.09.2021 18:00
Vintage Photo Festival to wystawy, spotkania autorskie i warsztaty, a także  – z okazji 40. rocznicy wydarzeń marcowych ’81 w Bydgoszczy – pokaz nieznanych archiwalnych zdjęcia Chrisa Niedenthala  

Andrzej Duda w "L'Opinion" o historycznym zwycięstwie polskiej "Solidarności" ogłoszonym 40 lat temu

17.09.2021 11:18
17 września we francuskim dzienniku "L’Opinion" ukazały się teksty prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa IPN Karola Nawrockiego, prezes BGK Beaty Daszyńskiej-Muzyczki, prezesa Instytutu Nowych Mediów Eryka Mistewicza i brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse'a przybliżające francuskim czytelnikom historię Polski.

Ambasador RP w Rosji oddał hołd ofiarom 17 września 1939 roku

17.09.2021 13:26
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski oddał hołd ofiarom napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj 17 września 1939 roku. Dyplomata przypomniał, że konsekwencją agresji Armii Czerwonej na Polskę była zbrodnia katyńska i deportacje Polaków w głąb Rosji.