X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej już od piątku w Bydgoszczy

16.09.2021 18:00
Vintage Photo Festival to wystawy, spotkania autorskie i warsztaty, a także  – z okazji 40. rocznicy wydarzeń marcowych ’81 w Bydgoszczy – pokaz nieznanych archiwalnych zdjęcia Chrisa Niedenthala  
Audio
  • Vintage Photo Festival. Na festiwal zaprasza Katarzyna Gębarowska, fotografka, miłośniczka starych zdjęć, badaczka historii fotografii i dyrektorka Vintage Photo Festival. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka [posłuchaj]
Katarzyna Gębarowska
Katarzyna GębarowskaArchiwum prywatne

Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej to powrót do fotografii tradycyjnej, która od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Aparaty na klisze są znowu w użyciu, co potwierdzają obserwacje producentów filmów fotograficznych, takich jak Kodak, który w ostatnich latach przywrócił produkcję kilku rodzajów filmów negatywowych wycofanych wcześniej z rynku. W rezultacie coraz młodsi twórcy swoim medium wyrazu czynią tak zwaną fotografię analogową.

Idea festiwalu organizowanego przez Fundację Fotografistka oparta jest o bogate tradycje fotograficzne Bydgoszczy, gdzie jeszcze do lat 90. XX wieku działała druga co do wielkości w kraju fabryka produkująca materiały fotograficzne Foton. Celem festiwalu jest natomiast propagowanie fotografii tradycyjnej i prezentacja aktualnych trendów w tej dziedzinie.

Każda edycja obfituje w wiele wystaw, spotkań autorskich, warsztatów, pokazów filmowych, koncertów i innych wydarzeń towarzyszących. Tegorocznej edycji Vintage Photo Festival towarzyszyć będzie m.in. wystawa archiwalnych, niepublikowanych do tej pory zdjęć  Chrisa Niedenthala, który w ’81 roku w Bydgoszczy fotografował wydarzenia tzw. Bydgoskiego Marca.

Na festiwal zaprasza Katarzyna Gębarowska, fotografka, miłośniczka starych zdjęć, badaczka historii fotografii i dyrektorka Vintage Photo Festival. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

 

 

 

 

 

 

 

Ambasada RP w Kairze z sukcesem wspiera prace badawcze polskich archeologów w Egipcie

16.09.2021 13:00
Obecność polskich archeologów w Egipcie ma długą historię i tradycję. Polscy badacze są obecni w Egipcie od ponad osiemdziesięciu lat. To tam stawiała pierwsze kroki polska szkoła archeologii śródziemnomorskiej, pracując na kilkudziesięciu stanowiskach archeologicznych. Od kilku dekad każdego roku w Egipcie działa około dziesięciu misji pod auspicjami Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Z sukcesem wspiera je polska placówka dyplomatyczna, którą kieruje dr Michał Łabenda. - Pomoc naszym badaczom to jeden z priorytetów Ambasady RP w Kairze - mówi dyplomata, w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy.

Szymon Szynkowski vel Sęk: coraz bliżej powstania pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie

16.09.2021 08:43
"Liczymy, że pierwsze prace ruszą w połowie nowej kadencji Bundestagu" - poinformował na konferencji prasowej wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk.