X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Irkucku polscy dyplomaci oddali hołd ofiarom stalinowskich zbrodni

18.07.2021 15:00
W Irkucku polscy dyplomaci złożyli kwiaty na grobach ofiar stalinowskich zbrodni. Delegacja, której przewodniczy ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski modliła się na cmentarzu - Piwowarycha, gdzie znajdują się groby ponad 20 tysięcy osób, w tym Polaków zgładzonych przez sowieckich oprawców w latach Wielkiego Terroru.
Audio
  • W Irkucku polscy dyplomaci oddali hołd ofiarom stalinowskich zbrodni. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Kaplica Pokoju i Pojednania w Irkucku - symboliczne upamiętnienie ofiar represji i zsyłek.
Kaplica Pokoju i Pojednania w Irkucku - symboliczne upamiętnienie ofiar represji i zsyłek.Twitter/ PLinRussia @PLinRussia

Ambasador Krzysztof Krajewski składając kwiaty obok tablic z wyrytymi nazwiskami tysięcy osób zamordowanych przez NKWD podkreślił, że w tym miejscu spoczywają we wspólnych mogiłach osoby różnych narodowości, w tym Polacy, Rosjanie i Litwini. - Symboliczne jest to, że dziś niebo płacze, bo łzy, jak ten deszcz same cisną się do oczu - mówił polski dyplomata.

Polski ambasador przypomniał, że na cmentarzu Piwowarycha pogrzebano 31 mieszkańców wsi Wierszyna, których stalinowscy oprawcy rozstrzelali w lutym 1938 r. Krzysztof Krajewski w poniedziałek, w drodze z obwodu irkuckiego do Buriacji złoży kwiaty na grobach polskich zesłańców, w tym kapłanów.

IAR/dad

Na Syberii wspominano Polaków - badaczy Bajkału

17.07.2021 16:20
Dzieje Polaków na Syberii są związane nie tylko z zesłaniami i katorgą, częścią tych dziejów jest również wkład polskich badaczy w rozwój tego regionu - powiedział ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski, który odwiedził w sobotę Muzeum Bajkału.

Wnuczka osadników z Wierszyny: czasy bardzo się zmieniły

18.07.2021 10:28
Kiedy Franciszka Janaszek z Wierszyny mówi, że czasy bardzo się zmieniły, ma na myśli przede wszystkim religijność, dziś nie tak powszechną w Wierszynie jak kiedyś. Tym, co nadal trwa w jej rodzinie, jest język polski, w którym rozmawia z prawnukiem.

Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń i zgonów z powodu Covid-19 w Rosji

18.07.2021 13:15
Liczba nowych zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W niedzielę rządowy sztab kryzysowy poinformował o 25 018 przypadkach zakażeń w ciągu doby i 764 zgonach. To już szósty dzień, gdy statystyki są rekordowo wysokie.