X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Sukces i komfort a tęsknota za ojczyzną

26.07.2020 16:45
„Sprzedałem firmę i dom, spieniężyłem rzeczy materialne i kamperem ruszyłem na południe Europy. Myślałem, że angielski klimat mi nie służy. W rzeczywistości tęskniłem za Polską. Zrozumiałem to po kolejnych trzech latach w Hiszpanii i Portugalii, i obrałem kierunek na Polskę” – wspomina Marcin Atman.
Audio
  • Kierunek: Polska. Marcin Atman opowiada o tęsknocie za Polską, mimo sukcesu osiągniętego na emigracji.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pexels z Pixabay

Marcin Atman po 14. latach pracy w Wielkiej Brytanii był właścicielem dobrze prosperującej firmy, w której zatrudniał kolejne pokolenie Polaków opuszczających ojczyznę w poszukiwaniu stabilnego zatrudnienia i godnej pensji. Sukces zawodowy i komfort materialny okazały się jednak być niewystarczające.

„Uporządkowałem swoje myśli i emocje ale do kraju, po tak długich wakacjach, wróciłem bez pieniędzy i pomysłu, do robić dalej. Dostałem dotację na firmę stolarską, po roku ją jednak zamknąłem. Robiłem to samo, co w Anglii, a do tego nie chciałem wracać” – mówi emigrant.

„Nowym odkryciem była dla mnie fotowoltaika, odnalazłem się w rozwiązaniach ekologicznych, doradztwie. Po powrocie do Polski poznałem też kobietę, która została moją żoną. Dziś mam rodzinę, dom, swoje miejsce. Jestem szczęśliwym człowiek” - opowiada Polak.

Na spotkanie z Marcinem Atmanem w audycji „Kierunek: Polska” zaprasza Małgorzata Frydrych.