Polskie Radio
Section05
tarcza antykryzysowa

Prezydencki minister: wybory muszą się odbyć, chyba, że będzie stan wyjątkowy

W sprawach technicznych można zmieniać Kodeks wyborczy w krótkim czasie przed wyborami - ocenił minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. Według niego, choć do wyborów zostało 42 dni, zmiana jaką przyjął Sejm nie jest sprzeczna z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie z 2006 roku.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Sejm

PO wycofa kandydaturę Kidawy-Błońskiej? Budka: wszystkie warianty wchodzą w grę

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka poinformował, że w niedzielę dojdzie do rozmowy kandydatów na prezydenta. Odpowiadając na pytanie, czy PO dopuszcza możliwość wycofania kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, przyznał, że wszystkie warianty wchodzą w grę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Borys Budka Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska tarcza antykryzysowa wybory prezydenckie 2020

Prezydent: musimy ratować przedsiębiorców i Polaków bez względu na deficyt

- Musimy realizować zmiany ratujące przedsiębiorców nie oglądając się na kwestię deficytu, ratować ludzi, miejsca pracy, poziom życia Polaków i naszej przedsiębiorczości, ratować nasz rynek i naszą gospodarkę, bo to jest kwestia fundamentalna - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa przedsiębiorstwo polityka

Grodzki: chcemy przyjęcia "tarczy antykryzysowej" bez przepisów wyborczych

- Rozmawiałem z panem prezydentem i obiecałem mu, że Senat zrobi wszystko, aby elementy zdrowotne, gospodarcze, społeczne, samorządowe trafiły na jego biurko jeszcze w marcu - powiedział Tomasz Grodzki. - Uważamy stanowczo, iż nie powinniśmy się zajmować w obecnej chwili żadnymi aspektami ani kampanii wyborczej, ani samych wyborów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Tomasz Grodzki Koronawirus w Polsce Senat

Zmiany w Kodeksie Wyborczym. Budka: prezes PiS myśli wyłącznie, jak wygrać wybory prezydenckie

Politycy KO nie dali się złapać na "pułapkę" zastawioną przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i zagłosowali za przyjęciem Tarczy Antykryzysowej - powiedział Borys Budka. Szef PO odniósł się w ten sposób do przyjęcia przez Sejm rządowej Tarczy i zgłoszonych przez PiS zmian w Kodeksie Wyborczym.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Sejm Borys Budka wybory prezydenckie 2020

Walka z pandemią koronawirusa. Sejm przyjął specustawę dotyczącą "tarczy antykryzysowej"

Sejm przyjął po godzinie 6.00 specustawę zawierającą pakiet wsparcia dla firm i pracowników dotkniętych epidemią koronawirusa. Nowe przepisy zwalniają mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia składek ZUS przez trzy miesiące. Specustawa ułatwia też dostęp do tanich kredytów dla firm i odkładanie płatności podatków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia tarcza antykryzysowa