Polskie Radio
Section05
tarcza antykryzysowa

Marlena Maląg: tarcze antykryzysowe przyczyniły się do tego, że ludzie nie tracili pracy

- Lipcowe wyniki dotyczące stopy bezrobocia potwierdzają, że tarcze antykryzysowe efektywnie działają. Ponad 128 mld złotych, które trafiło na ratowanie miejsc pracy, na instrumenty, które są z tym związane, funkcjonują. Jeśli chodzi o rynek pracy, możemy zachować umiarkowany optymizm - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marlena Maląg tarcza antykryzysowa

Bon turystyczny. Około 23 mln zł trafiło na konta przedsiębiorców

Około 23 mln zł Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego - informuje w komunikacie ZUS prezes Zakładu profesor Gertruda Uścińska. Wsparcie otrzymało około 6 tysięcy podmiotów. Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.
Zobacz więcej na temat:  kryzys turystyka tarcza antykryzysowa

Eksperci: regionalne obostrzenia to dobre rozwiązanie, ale miejscowe firmy mogą potrzebować pomocy

Już dwa miesiące temu zgłaszaliśmy jako pracodawcy potrzebę przygotowania się do drugiej fali epidemii. Apelowaliśmy o "lokalny" lock down i dziś rząd w tym kierunku idzie. Przełoży się to na sytuację firm w "zamrażanych"  regionach więc będą potrzebowały pomocy państwa – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": ekonomistka Monika Kurtek z Banku Pocztowego i ekspert Pracodawców RP Arkadiusz Pączka.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa płaca minimalna GOSPODARKA

Prezes ZUS: Zasiłki wypłacamy terminowo, a od soboty czas na bon turystyczny

W związku ze zdalnym nauczaniem, zamkniętymi żłobkami i przedszkolami wypłaciliśmy ponad 1,1 mln zasiłków opiekuńczych dla rodziców do lat 8. To bezprecedensowa pomoc państwa, którą w ponad 85 proc. realizowaliśmy "od ręki" - powiedziała prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24.
Zobacz więcej na temat:  ZUS tarcza antykryzysowa turystyka Koronawirus w Polsce GOSPODARKA