Polskie Radio
Section05
tarcza antykryzysowa

Ekspert BGK: w tym roku zwiększy się poziom naszej pomocy dla polskich firm

Trwają prace dotyczące rozszerzenia pomocy ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego dla firm dotkniętych COVID-19. Chodzi o nowelizację ustawy dotyczącej funduszu dopłat - powiedział Piotr Natkański, dyrektor w Departamencie Gwarancji i Poręczeń BGK, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa BGK małe i srednie przedsiębiorstwo Koronawirus w Polsce pracodawcy

Krajowy Plan Odbudowy przewiduje dotacje i pożyczki dla branż dotkniętych koronawirusem

- Punktową pomoc kierujemy do branż, które najbardziej dotknął kryzys, aby odbudować ich potencjał oraz zbudować odporność na podobne sytuacje w przyszłości - poinformował na konferencji prasowej wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, mówiąc o Krajowym Planie Odbudowy. Dodał, że w ramach programu najpierw można skorzystać z dotacji, potem – z pożyczek. Środki zasilą też program "Maluch plus".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa turystyka gastronomia

Eksperci: w odbudowie gospodarki kluczowa będzie rola państwa

Sytuacja naszej gospodarki w kolejnych miesiącach będzie zależała od sytuacji epidemicznej, popytu publicznego oraz państwowych inwestycji. W pobudzeniu gospodarki kluczowa będzie rola państwa, bo prywatni przedsiębiorcy coraz więcej środków, zamiast je inwestować, gromadzą je na kontach – oceniali w audycji "Rządy Pieniądza": dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa GOSPODARKA