X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Zanzibar i jego polska społeczność

23.09.2020 10:00
Wojciech Żabiński z wyprawy na Zanzibar „przywiózł" sobie dom. To było 3,5 roku temu. Dziś polska enklawa na wyspie to osiem budynków i coraz liczniejsza polska społeczność.
Audio
  • Kierunek: Polska. Z Wojciechem Żabińskim, twórcą polskiej społeczności na Zanzibarze, rozmawia Małgorzata Frydrych.
Wojciech Żabiński, twórca polskiej społeczności na Zanzibarze
Wojciech Żabiński, twórca polskiej społeczności na ZanzibarzeFoto: Wojciech Żabiński

To było przemyślane szaleństwo” - żartuje gość audycji „Kierunek: Polska”. „Szaleństwo, bo decyzja była spontaniczna i dotyczyła zupełnie nieznanego mi lądu a przemyślane, bo zawodowe doświadczenie podpowiadało, że to dobra inwestycja. Przekonałem się o tym, kiedy świat zatrzymała pandemia. Na Zanzibarze akurat była pora deszczowa i nie mieliśmy gości. A zasady sanitarne wprowadzone po otwarciu granic spowodowały, że od ponad dwóch miesięcy nie mamy przypadków zachorowań na COVID-2 na wyspie” - przyznaje Wojciech Żabiński.

Gościmy u nas Polaków ale też chętnie opowiadamy o Polsce gościom innych narodowości. Przybliżamy Polskę miejscowej ludności, naszym sąsiadom, którzy dzięki wyjątkowemu talentowi do nauki języków obcych, doskonale posługują się naszym ojczystym językiem a jednocześnie, nie wiedzą, gdzie szukać Polski na mapie” - mówi o życiu na Zanzibarze Polak.

Z Wojciechem Żabińskim, twórcą polskiej społeczności na Zanzibarze, rozmawia Małgorzata Frydrych.