X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ewelina Gac: warto odkryć potencjał Polski po powrocie z emigracji

13.01.2022 14:00
„Wyjechałam z Polski, bo uważałam, że tu nie pasuję. Chciałam zamieszkać w czeskiej Pradze ale pracę znalazłam na Węgrzech, więc tam się przeniosłam. I od tej decyzji wszystko przestało się układać. Miałam problem z meldunkiem, służbą zdrowia a nawet kartą parkingową. Uznałam, że to znak. Czas wrócić do Polski i zacząć wszystko od początku” - wspomina Ewelina Gac, twórczyni bloga podróżniczego „W poszukiwaniu końca świata”.
Audio
  • O powrocie z emigracji oraz odkrywaniu potencjału i walorów turystycznych Polski, z Eweliną Gac, założycielką bloga podróżniczego „W poszukiwaniu końca świata”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Ewelina Gac, założycielka bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata, przed Zamkiem w Mosznej.
Ewelina Gac, założycielka bloga podróżniczego „W poszukiwaniu końca świata”, przed Zamkiem w Mosznej.Foto: Archiwum prywatne E. Gac.

Jak przyznaje Ewelina Gac powrót z emigracji różni się od powrotów nawet z najdłuższych podróży. „Jako turyści, raczej nie mamy możliwości konfrontacji z codziennym życiem mieszkańców odwiedzanego miejsca. Wracając z wakacji przywozimy wspomnienia miłych chwil, jednocześnie otaczając się tym, co znamy, lubimy i akceptujemy. Powrót z emigracji, po dłuższej nieobecności w kraju, to znacznie większe wyzwanie. Doświadczenia z pobytu za granicą mamy i dobre, i złe. Nie tylko my się zmieniliśmy, nasza ojczyzna również, a w Polsce trzeba wszystko zacząć od zera bardzo często. Warto odkryć potencjał kraju po zmianach i zainwestować swoje doświadczenie w tworzenie czegoś ciekawego. To jednak wymaga czasu i zaangażowania” - mówi Polka.

„Dlatego też osobom, które pytają mnie o powroty, mówię z własnego doświadczenia, że warto wrócić ale również dodaje, że powrót nie jest dla każdego. Jeśli ktoś ma na emigracji stabilną sytuację życiową i finansową, powinien być świadomy konsekwencji swojej decyzji zanim w miesiąc wywróci całe swoje życie i swojej rodziny z dnia na dzień. Takie decyzje wymagają rozwagi, przekonania i zgody całej rodziny” - dodaje gość audycji „Kierunek: Polska”.

O powrocie z emigracji oraz odkrywaniu potencjału i walorów turystycznych Polski, z Eweliną Gac, założycielką bloga podróżniczego „W poszukiwaniu końca świata”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.