X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą polską uczelnię badawczą

09.11.2019 08:40
Zwycięskie uczelnie będą dążyć do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, który będzie mógł konkurować z renomowanymi uczelniami w Europie i na świecie.
Audio
  • W magazynie m.in. o przedterminowych wyborach w Wielkiej Brytanii, rynku pracy dla reemigrantów, polskich uczelniach badawczych i Festiwalu Filmowym w Toronto
Rozstrzygnięcie konkursu  Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Rozstrzygnięcie konkursu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza”Foto: Rafał Guz/PAP

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o przedterminowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Odbędą się one 12 grudnia. Tak zdecydowali posłowie Izby Gmin.

W audycji z cyklu "Kierunek: Polska" przyglądamy się rynkowi pracy dla reemigrantów, także tych z Wysp Brytyjskich. Czy po brexicie Polacy zechcą wrócić do kraju? Czy polski rynek pracy jest na to przygotowany? Szczegóły w audycji Małgorzata Frydrych.

Informujemy również o rozstrzygnięciu konkursu na najlepszą polską uczelnię badawczą.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin ogłosił listę 10. uczelni badawczych. Uczelnie wyłoniono w konkursie „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza”. Laureatów konkursu wybrał piętnastoosobowy zespół międzynarodowych ekspertów.

Wygrani otrzymają o 10 procent zwiększoną dotację na poprawę badań naukowych i dydaktyki. Zwycięskie uczelnie będą dążyć do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, który będzie mógł konkurować z renomowanymi uczelniami w Europie i na świecie.

Naszym gościem jest dr Aleksandra Ziółkowska-Bohem, polska pisarka ze Stanów Zjednoczonych, uhonorowana nagrodą Instytutu Pamięci Narodowej "Świadek Historii".

Rozmawiamy też z dr Tomaszem Łabuszewskim, współautorem albumu "Przez Morze Czerwone. Rzeczpospolita Polska na Uchodźstwie 1945-1990", przedstawiającym historię polskiej emigracji niepodległościowej.

Przenosimy się również do Toronto. Z Martą Poznakowski, animatorką Festiwalu Polskich Filmów w w Kanadzie rozmawia Tomasz Kniat.

W cyklu "Wybitni Polacy II RP" przypomnimy postać Stefana Korbońskiego, wybitnego polityka ludowego, Delegata Rządu na Kraj w okupowanej Warszawie, działacza emigracyjnego pośmiertnie uhonorowanego Orderem Orła Białego.

Na kolejne wydanie magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas

Zobacz więcej na temat: Polonia Kanada Brexit IPN