X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska i Japonia będą pogłębiać strategiczną współpracę

24.01.2020 15:36
Premier Mateusz Morawiecki odbył szereg rozmów z przedstawicielami japońskiego biznesu. Premier  podkreślał, że firmy, które są w Polsce obecne od 20-30 lat, zwiększają inwestycje, a współpraca i wymiana handlowa między Polską a Japonią "rośnie w tempie dwucyfrowym".
Audio
  • W magazynie m.in. wywiad z prezydentem Andrzejem Duda, relacja ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos i wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Japonii [posłuchaj]
Premier Mateusz Morawiecki z premierem Japonii Shinzo Abe
Premier Mateusz Morawiecki z premierem Japonii Shinzo AbeFoto: PAP/Leszek Szymański

W magazynie "Widziane z Polski" rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą o Światowym Forum Holokaustu w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, które stało się elementem manipulacji i gry historią przez Władimira Putina.

- To jest mój protest przeciwko niesprawiedliwości historycznej - tak o swej nieobecności w Jerozolimie mówi w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda. W Instytucie Yad Vashem zorganizowano V Światowe Forum Holokaustu, na które przyjechało około 40. światowych przywódców. Polski prezydent odmówił wzięcia w nim udziału, bo w programie Forum nie znalazło się jego przemówienie. Na liście mówców był natomiast rosyjski prezydent Władimir Putin, który w grudniu oskarżał Polskę o współudział w wybuchu II wojny światowej i o kolaborację z Hitlerem.

Mówimy także o udziale prezydenta i premiera w 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz wizycie Mateusza Morawieckiego w Japonii.

Polska i Japonia będą pogłębiać strategiczną współpracę - zadeklarowali w Tokio premierzy obu państw. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w stolicy Japonii z premierem Shinzo Abe.

Polska będzie potrzebowała tak dobrego partnera, jakim jest Japonia - powiedział po spotkaniu z premierem Japonii Shinzo Abe w Tokio premier Mateusz Morawiecki. Shinzo Abe jako jeden z tematów rozmów wymienił podniesienie partnerstwa strategicznego na wyższy poziomy.

Politycy rozmawiali m.in. na temat energii atomowej oraz zaangażowania Japonii w budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Premier Morawiecki poinformował, że odbył szereg rozmów z przedstawicielami japońskiego biznesu i podkreślał, że firmy, które są w Polsce obecne od 20-30 lat, zwiększają inwestycje, a współpraca i wymiana handlowa między Polską a Japonią "rośnie w tempie dwucyfrowym". Jeszcze w tym roku japońska firma Toshiba Carrier Corporation otworzy w Gnieźnie pierwszy europejski zakład produkcyjno-dystrybucyjny.

W Tokio był korespondent Polskiego Radia dla Zagranicy Tomasz Ferenc.

Informujemy też o obchodach 157. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i rozmawiamy o polskim udziale w badaniu kosmosu.

W cyklu "Kierunek: Polska" dziś spotkanie z Aleksandrem Rostockim, który przebywał na emigracji w Nigerii.

W naszym programie również audycja z cyklu "Język polski bez granic". Rozmawiamy m.in. o tym jak skutecznie uczyć języka polskiego cudzoziemców.

Na magazyn "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.