X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tarcza Antykryzysowa. Wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników warte 212 mld złotych

20.03.2020 12:31
Rząd przygotował ustawę o "Tarczy antykryzysowej". Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że szacunkowa wartość pakietu antykryzysowego to około 212 miliardów złotych. Jest to prawie 10 procent PKB.
Audio
  • W magazynie m.in. o walce w koronawirusem w Polsce, ustawie wspierającej przedsiębiorców, Polskich Produktach Przyszłości i wsparciu w nauce języka polskiego cudzoziemców [posłuchaj]
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o walce z epidemią koronawirusa w Polsce. W związku z rosnącą liczbą osób zarażonych wirusem SARS CoV-2, kolejne działania omawiał polski rząd. Spotkanie ministrów odbyło się w ramach zespołu zarządzania kryzysowego. W obradach uczestniczył także prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że powstał projekt pomocy dla osób poszkodowanych w związku z pandemią koronawirusa. Po konsultacji na Radzie Gabinetowej program nazwano: "Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS CoV-2". Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że szacunkowa wartość pakietu antykryzysowego to około 212 miliardów złotych. Jest to prawie 10 procent PKB. Pakiet obejmie pięć części: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i program inwestycji publicznych.

W rozmowie z Tomaszem Jaroszkiem, dziennikarzem ekonomiczny, zastanawiamy się jakie będą konsekwencje pandemii koronawirusa dla światowej gospodarki.

W audycji opowiadamy także o Polskich Produktach Przyszłości 2020. W konkursie zorganizowanym po raz 22. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zostały projekty z obszaru medycyny, chemii, elektroniki czy biotechnologii. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że laureaci Konkursu, zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i z sukcesem zdobywają światowe rynki. "Nagrodzone produkty i technologie są wizytówką możliwości polskiej nauki i wielkiego potencjału naszej przedsiębiorczości" - dodał.

W naszym kraju mamy wiele firm z ponad stuletnią tradycją. Wystarczy tu przywołać tak znane przykłady jak: Kopalnia Soli w Wieliczce, Tyskie Browary, Fabryki Porcelany w Ćmielowie i Chodzieży, czy Fabrykę Wedla w Warszawie. Gość Polskiego Radia dla Zagranicy, dr Tomasz Olejniczak, badacz najstarszych polskich przedsiębiorstw z Katedry Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, szacuje, że firm z ubiegłych stuleci jest w naszym kraju około czterystu. Ich historię przypomina Maria Wieczorkiewicz.

W naszym programie także audycja z cyklu "Język polski bez granic". Rozmawiamy o tradycji uczenia języka polskiego cudzoziemców.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.