Section00
JAZZ.PL
Section01
Section04
Jazz przeplatany poezją. Niezwykły koncert w dwusetną rocznicę urodzin Norwida [WIDEO]
Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida w Dwójkowym cyklu "Jazz.PL" zaprosiliśmy na gościnny występ z festiwalu "Chopin i jego Europa"! Był to koncert jazzowy przeplatany poezją Norwida. Na scenie wystąpili: Kasia Pietrzko Trio oraz goście specjalni – saksofonista Maciej Kądziela oraz Andrzej Chyra, który prezentował poezję Cypriana Kamila Norwida.  Przeżyjmy to jeszcze raz! 
O AUDYCJI
Latem piątkowy cykl koncertowy w Dwójce zmienia formułę i proponuje fanom jazzu wakacyjną podróż, podczas której ważne albumy z przeszłości wybrzmią we współczesnych wykonaniach. Od lipca w audycji Jazz.PL czołowi polscy muzycy powracają do płyt sprzed lat. Nowe interpretacje przygotowywane specjalnie dla słuchaczy radiowej Dwójki.

Jak po blisko dwudziestu latach od premiery zabrzmi repertuar z debiutanckiego albumu Agi Zaryan? Powroty do swoich przełomowych albumów zapowiadają także m.in. String Connection, Marcin Wasilewski Trio, czy Marek Napiórkowski. W tym roku minęło dziesięć lat od śmierci Andrzeja Przybielskiego, dlatego Bracia Oleś przypomnieli materiał z płyty "Free Bop", tym razem z Wojciechem Jachną i Irkiem Wojtczakiem w składzie. Z kolei nowej interpretacji utworów z jedynej długogrającej płyty Dżambli podejmie się Marta Zalewska z dziesięcioosobowym zespołem - w tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat od premiery albumu "Wołanie o słońce nad światem". To tylko część planów na letnią odsłonę jazzowego pasma koncertów w Dwójce. Jazz.PL w każdy piątek o godz. 18:00 – dla publiczności w studiu S3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki. Zapraszają Piotr Metz, Andrzej Zieliński i Roch Siciński.
Section08
Section025