S.E.A. Trio - sonoryzm, ekspresja i ascetyzm w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 19:20
Trzy indywidualności. Trzy różne muzyczne światy. Klasyczne trio wibrafonowe, szukające jednak zupełnie nowych środków wyrazu. S.E.A. Trio tworzą: genialny wibrafonista Dominik Bukowski, rozchwytywany basista Piotr Lemańczyk i eksperymentujący perkusista Krzysztof Gradziuk. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wyjątkowego koncertu.

ZOBACZ WIDEO:

[You Tube Dwójki]

Bez podziału na sekcję rytmiczną i solistę

Każdy z instrumentów traktowany jest tu równorzędnie - bez podziału na sekcję rytmiczną i solistę. Na tak odważny ruch można się zdecydować tylko w przypadku najlepszych muzyków. I tacy właśnie współtworzą S.E.A. Trio [czytane po polsku - sea - nie "es, e, a", ani nie "si"]. Genialny wibrafonista Dominik Bukowski, rozchwytywany basista Piotr Lemańczyk i eksperymentujący perkusista Krzysztof Gradziuk

Wielka miłość do morza

Nazwa tria odnosi się od trzech słów - sonoryzm, ekspresja i ascetyzm. Nazwa zespołu nie przypadkiem oznacza również morze. Tak jak morze, muzyka tria S.E.A. ma różnorodne oblicza, koncerty zaś są dla muzyków swego rodzaju przygodą, odkrywaniem nowych terenów muzycznych.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Inspiracją jest także muzyka ludowa

Trio w swojej twórczości nawiązuje zarówno do klasycznych form i harmonii występujących w muzyce jazzowej, jak również do muzyki współczesnej. W ich muzyce bardzo często formę i dramaturgię przestrzeni muzycznej kształtują zmiany barw dźwięku, co stanowi wręcz odwołanie do sonoryzmu. Niemałą inspiracją jest także muzyka ludowa, której wpływu doszukać możemy się w kilku kompozycjach wykonywanych przez zespół. 

Album "Inflow" ukaże się 15 marca

S.E.A. Trio przed marcową premierą swojej najnowszej płyty wystąpiło w studiu S-3 Polskiego Radia, w cyklu "Jazz.PL" w piątek 16 lutego. Album "Inflow" ukaże się 15 marca.

Koncert poprowadził Andrzej Zieliński.

***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" odbył się w piątek (16.02) w godz. 18.00-19.00. 

mo/pg

Czytaj także

Krzysztof Ścierański Quartet - "Jazz, rock i święty spokój" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 19:30
Melodyjne partie, improwizowane dźwięki i mistrz gitary elektrycznej! Za nami kolejny koncert z cyklu "Jazz.pl" - tym razem z udziałem kwartetu Krzysztofa Ścierańskiego. Zespół zagrał materiał z płyty "Jazz, rock i święty spokój" autorstwa Krzysztofa Ścierańskiego. Transmisja koncertu odbyła się na naszej antenie, w formie wideo na stronie internetowej, na kanale YouTube i Facebooku Dwójki. Przeżyjmy to jeszcze raz! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siema Ziemia - brzmieniowe eksperymenty w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 19:15
W serii koncertów "Jazz.PL" pora na jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia - kwartet Siema Ziemia. Zespół w swoim oryginalnym języku muzycznym czerpie w równym stopniu z improwizacji, jak i elektroniki oraz wychodzi poza jazzowe granice w poszukiwaniu aktualnych brzmień. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wyjątkowego koncertu.
rozwiń zwiń