Hoshii - nowy kwartet Kuby Więcka w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 19:00
Hoshii - co po japońsku oznacza "pragnąć" - to najnowszy projekt saksofonisty i producenta Kuby Więcka. Kwartet to miejsce, w którym materializują się nowe pomysły artysty, które zebrał przez ostatnie lata pracując z wieloma przedstawicielami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzycy zagrali koncert w piątkowy wieczór w ramach cyklu "Jazz.PL". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia!

Redefinicja brzmienia współczesnego jazzu

Muzyka grana przez zespół Hoshii to bity stworzone przez lidera, które następnie zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w sposób, który ma za zadanie redefiniować brzmienie współczesnego jazzu.

Bity dla raperów przearanżowane na kwartet jazzowy

Czuję się bliżej jazzu niż kiedykolwiek, ponieważ jest w tej muzyce najwięcej improwizacji w porównaniu do jakiejkolwiek muzyki, którą dotychczas pisałem. Muzyka napisana na ten zespół jest dosyć prosta, ponieważ są to bity, które zrobiłem dla raperów i które potem przearanżowałem na kwartet jazzowy - mówi radiowej Dwójce Kuba Więcek.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Hoshii pochodzi z planety o nazwie Versus

Kontekstem dla muzyki jest opowieść o istocie (jej imię to Hoshii) pochodzącej z planety o nazwie Versus, oddalonej od Ziemi o kilka galaktyk. Hoshii, znudzone swoim doskonałym i przewidywalnym życiem, wyrusza w podróż, by przeżyć coś nowego i w ten sposób pojawia się na Ziemi. Wylądowało w zeszłym roku - akurat w Parku Skaryszewskim w Warszawie, a teraz odwiedzi studio S3 Polskiego Radia.

Zupełnie nowe pomysły

Kuba Więcek tak mówi o nazwie zespołu: Stwierdziłem, że zawsze w sumie miałem projekty pod moim własnym nazwiskiem, i chciałem sprawdzić, jak to będzie, kiedy użyjemy nazwy. I póki co sprawdza się to bardzo dobrze. Inspiruje mnie to, mam zupełnie nowe pomysły i po prostu ośmiela mnie to na więcej ruchów.

Skład:

Kuba Więcek - saksofon sopranowy, elektronika

Grzegorz Tarwid - syntezatory

Max Mucha - gitara basowa

Miłosz Berdzik - perkusja, glockenspiel

Prowadzenie koncertu: Roch Siciński.

***

Na koncert z cyklu "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (19.01) w godz. 18.00-19.00.

mo/pj

Czytaj także

Hoshii - Kuba Więcek i jego nowy zespół z postacią z odległej galaktyki

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 11:00
- Czuję się bliżej jazzu niż kiedykolwiek, ponieważ jest w tej muzyce najwięcej improwizacji w porównaniu do jakiejkolwiek muzyki, którą dotychczas pisałem. Muzyka napisana na ten zespół jest dosyć prosta, ponieważ są to bity, które zrobiłem dla raperów i które potem przearanżowałem na kwartet jazzowy - tak Kuba Więcek mówił o swoim nowym zespole Hoshii.
rozwiń zwiń