Piotr Wyleżoł i Szymon Mika - unikalne brzmienie ciszy [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 19:20
W kolejnej odsłonie cyklu "Jazz.PL" w piątek (12.01) wystąpił duet Piotr Wyleżoł i Szymon Mika. Panowie zagrali muzykę z płyty "Loud Silence".

ZOBACZ WIDEO:

Piotr Wyleżoł i Szymon Mika - współpraca od wielu lat

Pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Szymon Mika to artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat, przemierzając sceny Polski i świata w swoich autorskich projektach i składach innych artystów.

Unikalne brzmienie i charakter albumu

Na albumie "Loud Silence" w kameralnym, intymnym formacie i akustycznym brzmieniu fortepianu i gitary prezentują muzykę autorską silnie zakorzenioną w nurcie szeroko pojętego jazzu, nadając jej swoje unikalne brzmienie i charakter.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Na płycie znalazły się też jedne z najbardziej znanych standardów jazzowych wszech czasów: "Take Five" oraz "Stella by Starlight" w wyjątkowej interpretacji.

Spontaniczne i zaskakujące improwizacje

Kompozycje są również punktem wyjścia do spontanicznych i zaskakujących improwizacji, które ukazują intuicyjne wręcz porozumienie pomiędzy artystami.

Koncert poprowadził Piotr Metz.

Piotr Wyleżoł o duecie z Szymonem Miką przed koncertem w cyklu "Jazz.PL" w radiowej Dwójce:

[You Tube Dwójki]

***

Na koncert z cyklu "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (12.01) w godz. 18.00-19.00.

mo/pg

Czytaj także

Stanisław Soyka i trio Arka Skolika - ponadczasowe piosenki pełne swingu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023 19:15
Stanisław Soyka i trio Arka Skolika w ramach cyklu "Jazz.PL" przedstawili utwory, od których zaczynała się sceniczna kariera jazzowego wokalisty pod koniec lat 70. Słuchaliśmy piosenek Duke'a Ellingtona, Cole'a Portera i Raya Charlesa. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wyjątkowego koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brass Federacja - nowoorleańska energia w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2023 19:00
Brass Federacja nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Zespół dęciaków wystąpił w cyklu "Jazz.PL". Zachęcamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu.
rozwiń zwiń