JAZZ.PL

Jacek Kochan & musiConspiracy [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 19:05
W cyklu "Jazz.PL" odbył się koncert perkusisty Jacka Kochana i jego zespołu musiConspiracy. Artyści wykonali utwory z najnowszego albumu "Life, Stress and Other Pleasures". 

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójki]

Jacek Kochan (rocznik 1955) karierę zaczynał w latach 70. i grał m.in. w drugim składzie legendarnego zespołu Dżamble. Po wyjeździe w 1981 roku do USA i Kanady nagrywał ze światową czołówką muzyków, w tym m.in.: Johnem Abercrombiem, Jerrym Bergonzim, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Dave’em Liebmanem, Garym Thomasem, Franzem Hautzingerem, Larsem Danielssonem czy Axelem Dörnerem. Od powrotu do Polski w połowie lat 90. muzyk dzieli czas i karierę między Warszawę i Toronto.

Kochan ma na koncie współpracę z takimi mistrzami polskiej sceny jazzowej, jak m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Tomasz Szukalski i Maciej Sikała. Nagrywał również z legendarnym duńskim trębaczem Palle Mikkelborgiem, który skomponował – w hołdzie Milesowi Davisovi – słynną "Aurę".

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Nowoczesna odsłona jazzu prezentowana przez Jacka Kochana na "Life, Stress and Other Pleasures" przyswaja i autorsko przetwarza szereg najróżniejszych inspiracji – w zaproponowanej formule jest miejsce na elementy fusion, niezwykłe groove’y, inkorporacje zwartej, mocno zdyscyplinowanej hiphopowej rytmiki oraz zaangażowanie i pulsację charakterystyczną dla muzyki soul.

Skład skompletowany przez perkusistę cechuje niezwykła dojrzałość, zgranie i duże zrozumienie kompozycji oraz pomysłów lidera. Wszechstronność każdego z muzyków pozwala na umiejętne wzbogacenie autorskiej i od lat niezwykle konsekwentnej linii prowadzonej przez Kochana.

Płyta "Life, Stress and Other Pleasures" ukazała się 9 maja 2022 roku. Prezentuje perkusistę jako muzyka w pełni ukształtowanego, mającego jasno określony, charakterystyczny i rozpoznawalny autorski styl, który z jednej strony jest tutaj pielęgnowany, a z drugiej w wyraźny i twórczy sposób ubogacany.

(opis ze strony wydawcy albumu)

Lista utworów:

1. Homecoming

2. Ginger Phobic People

3. Private Yeti

4. What Could They Possibly Want

5. Attention Shoppers

6. What’s In The Bag

7. Friday Night Wizards

8. Life, Stress And Other Pleasures

9. Homeleaving


Skład zespołu podczas koncertu w Studiu S-3:

Jacek Kochan - perkusja

Zbigniew Chojnacki - akordeon

Mateusz Smoczyński - skrzypce

Szymon Mika - gitara 

Michał Kapczuk - gitara basowa

Koncert poprowadził Piotr Metz.

Zobacz zapowiedź:

(Facebook Dwójki)

***

Koncert w cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (13.05) w godz. 18.00-19.00 na antenie oraz wideo na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.