Polskie Radio
Section05
perkusja

Ramon Lopez – muzyczny nomada

Hiszpański perkusista jest fenomenem wszechstronności. Nagrywa płyty na solową perkusję i skrzypiące drzwi (Swinging with Doors), republikańskie pieśni z czasów wojny domowej, gra muzykę marokańską z triem Joachima Kühna, uprawia swobodną improwizację z muzykami pokroju Barry’ego Guya, Satoko Fuji czy Rafał Mazur – a do tego całkiem udanie spełnia się jako malarz.
Zobacz więcej na temat:  perkusja muzyka współczesna Janusz Jabłoński Tomasz Gregorczyk

Radiowa Dwójka otwiera nową scenę koncertową w cyklu "Jazz.pl"

Program 2 Polskiego Radia inauguruje w audycji "Jazz.PL" cykl koncertów ze Studia S-3. Na początek występ legendy jazzowej perkusji - Kazimierza Jonkisza z zespołem. Premiera koncertu w piątek 29 stycznia o godz. 18.00. Transmisja wydarzenia na antenie Dwójki oraz - w formie streamingu wideo - na stronie internetowej i Facebooku stacji, a także na kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jazz perkusja koncert Dwójka Marcin Kusy

Kazimierz Jonkisz: bębny są w zespole jak serce w organizmie

- Elvin Jones miał takie credo, że jak siadasz za bębnami, to graj tak, jakby to był ostatni koncert w twoim życiu. Ja zespół ciągnę swoją energią. Nawet koronawirus mi jej nie zabrał, w związku z tym jak zawsze gram ostro - mówił w Dwójce znakomity perkusista Kazimierz Jonkisz, który wprost ze studia S3 zagra w piątek (29.01) wyjątkowy koncert jazzowy.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Zieliński Jazz perkusja