JAZZ.PL

Mikołaj Trzaska w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 08:00
W radiowej Dwójce wystąpiło trio Trzaska, Bożek, Moretti. Saksofonista Mikołaj Trzaska pojawił się w studiu S3 w towarzystwie basisty Marcina Bożka i nietuzinkowego perkusisty Macia Morettiego. Zapraszamy do oglądania!
Mikołaj Trzaska, Marcin Bożek, Macio Moretti
Mikołaj Trzaska, Marcin Bożek, Macio MorettiFoto: Cezary Piwowarski/PR

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójki]

Cykl koncertów "Jazz.PL" od początku stara się proponować słuchaczom możliwie szeroką paletę odcieni polskiego jazzu. W tej różnorodności nie mogło zabraknąć Mikołaja Trzaski – kluczowej postaci na scenie muzyki improwizowanej.

Skład zespołu:

Mikołaj Trzaska – saksofon altowy
Marcin Bożek – gitara basowa
Macio Moretti – perkusja

Koncert poprowadził Roch Siciński.

Na koncert zapraszał Mikołaj Trzaska:

[YouTube Program 2 Polskiego Radia]

MIKOŁAJ TRZASKA – saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor muzyki filmowej i szef niezależnej oficyny wydawniczej Kilogram Records. Inicjator niezliczonej ilości projektów, w tym zespołów, które kształtowały i wciąż kształtują polską scenę muzyki żydowskiej i improwizowanej (m.in. Łoskot, Miłość, Shofar czy Ircha). Koncertował i nagrywał także z zagranicznymi gwiazdami muzyki awangardowej, m.in. z Kenem Vandermarkiem, Peterem Brötzmannem, Michaelem Zerangiem czy Steve'em Swellem. Trzaska jest laureatem wielu nagród, w tym najbardziej prestiżowych statuetek w polskim przemyśle filmowym, którymi uhonorowano jego muzykę do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

MARCIN BOŻEK – muzyk, improwizator, nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improwizowanej. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Założyciel i dyrygent Gdynia Improvisers Orchestra, znany m.in. z duetów Olbrzym i kurdupel oraz Double trouble.

MACIO MORETTI – perkusista, basista, multiinstrumentalista oraz ceniony i nagradzany twórca okładek płyt i książek. Jeden z najbardziej zapracowanych artystów polskiej sceny niezależnej. Założyciel i muzyk wielu zespołów, m.in. Mitch & Mitch, LXMP, Starzy Singers, Baaba, Shofar i Paris Tetris. Współzałożyciel wytwórni muzycznej Lado ABC.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Czytaj także:

Piątkowy (4.11) koncert transmitowany będzie na falach radiowej Dwójki, a także w formie wideo w mediach społecznościowych i na stronie internetowej stacji. Ograniczona pula zaproszeń czeka na słuchaczy radiowej Dwójki i będzie rozdana na antenie w najbliższych dniach.

***

Na transmisję koncertu z cyklu "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (4.11) w godz. 18.00-19.00.

djr